Суд — під охороною

Суд — під охороною

25 листопада один із найбільших судів Житомирської області, Новоград-Волинський міськрайонний суд, узятий під охорону Службою судової охорони. Віднині на посту охорони суду в цілодобовому режимі нестимуть службу двоє співробітників Територіального управління Служби судової охорони в Житомирській області, ще один чергуватиме в денну пору доби. Вони вестимуть облік відвідувачів, вимірюватимуть температуру дистанційними термометрами, не допускатимуть до приміщень суду осіб із забороненими для пронесення предметами та громадян із підвищеною температурою й ознаками ГРВІ.
Для передачі суду під охорону до установи прибуло керівництво Територіального управління Служби судової охорони в Житомирській області: начальник управління, полковник Служби Геннадій Герасимчук, його заступник зі служби, підполковник Служби Андрій Лозко, начальник відділу організації охорони та підтримання громадського порядку, підполковник Служби Анатолій Монзолевський та командир першого підрозділу, охорони майор Служби судової охорони Василь Шатило.
«Новоград-Волинський міськрайонний суд став 18-им за рахунком об’єктом правосуддя області з 30-ти, де співробітники Служби здійснюватимуть свої повноваження з охорони території та приміщень суду, здійснення пропускного режиму, підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду та забезпечення безпеки всіх учасників судового процесу — як працівників суду, так і громадян», — сказав начальник управління, полковник Служби судової охорони Геннадій Герасимчук. Він вручив голові Новоград-Волинського міськрайонного суду Володимиру Мозговому табличку з логотипом Служби, а той, у свою чергу, привітав наряд співробітників Служби судової охорони із початком несення служби в суді.
У заході взяли участь і представники поліції — заступник начальника Новоград-Волинського відділу, підполковник поліції Олександр Вовченко та заступник начальника сектору превенції, капітан поліції Михайло Мосцицький. Вони запевнили в тісній майбутній співпраці зі співробітниками Служби судової охорони у випадках загострення ситуації.
На дотриманні карантинних заходів під час пропуску громадян для недопущення розповсюдження коронавірусної хвороби співробітникам наголосили особливо. Адже від початку карантинних заходів наряди Служби судової охорони не допустили до об’єктів правосуддя Житомирської області 27 відвідувачів із ознаками вірусної інфекції.
За даними керівника апарату Новоград-Волинського міськрайонного суду Сергія Панасюка, наразі в суді працює 11 суддів та 46 працівників апарату суду. Щомісяця суд розглядає близько 500 цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення.
ДОВІДКОВО
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області був створений, відповідно до Указу Президента України 15 березня 2004 року шляхом об’єднання Новоград-Волинського міського та Новоград-Волинського районного судів Житомирської області.
До складу суду увійшли 11 суддів та 46 працівників апарату суду, штатна чисельність працівників суду за ці роки не змінилася. Головою новоутвореного суду було призначено суддю Гичка Миколу Григоровича, який пішов у відставку, у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на посаді судді — 65 років. Надалі головою суду було обрано суддю Мозгового Володимира Борисовича, який і по сьогодні очолює суд.
Згідно з Правилами пропуску до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області, забороняється пропуск до суду осіб:

  1. з явними ознаками алкогольного, наркотичного сп’яніння або психічного розладу;

  2. з боєприпасами, вогнепальною, газовою, пневматичною та холодною зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної чи подразнювальної дії, іншими спеціальними засобами активної оборони;

  3. з кухонними, складними, сувенірними ножами, кортиками, шаблями тощо;

  4. з виробами, пристроями імітаційного характеру, які за своїм зовнішнім виглядом ідентичні зброї та боєприпасам;

  5. з наркотичними речовинами, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, піротехнічними засобами тощо;

  6. з тваринами (крім осіб варт правоохоронних органів та Національної гвардії України зі службовими собаками);

  7. з довгомірними та габаритними предметами, валізами, господарськими сумками, пакетами великих розмірів (понад 600 х 400 х 200 мм);

  8. з гучномовцями, динаміками, іншими пристроями для гучного відтворення звукової інформації;

  9. іншими засобами, предметами, виробами та пристроями, які можуть бути використані для нападу і створюють загрозу життю чи здоров’ю суддів, працівників суду, учасників судового процесу, відвідувачів, працівників Служби.


Особи, які прибули до суду, речі та предмети, пропуск з якими заборонено, можуть залишити в спеціальних індивідуальних камерах схову, обладнаних поряд із пунктом пропуску.
Пресслужба Територіального управління Служби судової охорони в Житомирській області