ЗАПИТАННЯ ДО СВЯЩЕНИКА

НА ЗАПИТАННЯ ВІДПОВІДАЄ ІГУМЕН УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ — АЛІПІЙ:
— Слава Ісусу Христу! У мене ось таке запитання, навіть не запитання, а роздуми вголос. У нас із братом майже 2 роки тому помер тато. У мене було весілля 3 роки тому. І ось мій 23-річний брат оголошує мамі про свій намір розписатися зі своєю дівчиною, вінчатися не збираються, поки що! Весілля вони, в силу матеріальних і не тільки (не вагітність!), обставин, робити не будуть. І взагалі, на сам розпис нікого, навіть батьків, запрошувати не збираються. Сказали, що, може, зроблять весілля пізніше, але я сумніваюся! Мама і я погоджуємося з діями брата, але взагалі ця ситуація трохи шокує. Усі звикли до бурхливих та шумних весіль, а тут... Хоча, можливо, це і правильно... Але мама наказала нікому про одруження брата не говорити, ні бабусям, ні хрещеним батькам, ні друзям... Якось воно не так, отче Аліпій, а, можливо, й так... Допоможіть сформулювати правильне рішення чи позицію до цього факту...
— Господи, благослови! Дякую, що вирішили довірити свої сумніви у такому сімейному питанні. Це робить мені честь.
Вважаю, що влаштовувати гучне весілля — не головне. Але коли взагалі ніяк не виділяють цей день Браку, теж не вірно, адже це вже невірне сприйняття Супружества як особистої події. Весілля завжди справляли заради того, щоб спільнота розділила радість молодят і їхніх сімей. Виникнення сім’ї — це радість спільноти, що оточує її, це образ єднання людей у Божественному замислі. Тож можна зробити весілля тихим, але радісним, без великих розтрат.
Невірним є й те, що не бажають Вінчатися. Вінчання — це ствердження перед Богом і Церквою про те, що люди вирішили бути разом навіки і тому це у Божому благословінні. Після Вінчання Брак стає справжнім Таїнством.
— Добрый день. Помогите, пожалуйста, найти ответ на вопрос. У меня умерла крестная, я очень хотела попасть на похороны или на поминки, но меня родные не пустили, потому что у меня маленький ребенок (пока не крещенный). Толком никто объяснить не может, но почему-то все считают, что с малышами нельзя ходить ни на кладбище, ни на похороны, ни на поминки. Кто-то говорит, что до крестин, кто-то до определенного возраста, якобы это может навредить ребенку. Теперь получилась ситуация, что день крестин (договаривались в церкви заранее) совпадает с 40-м днем ее смерти. Подскажите, пожалуйста, когда я могу взять ребенка на кладбище? И к крестной и к своей бабушке очень хочу сходить. Есть ли какие-то ограничения, связанные с этим? И как относиться к совпадению поминок, на которые меня все равно не пускают, и крестин? Заранее благодарна.
— Господи, благослови! Уже в который раз слышу о таком, что якобы дети и беременные не могут быть допущены на похороны или кладбище. Безусловно — это местное дремучее суеверие, которое не имеет никакого отношения к учению Церкви, что у Бога нет мёртвых, но все живы; смерть же тела — суть ожидание времени перехода из тления в нетление.
Потому дети, как полноценные члены общества живущих на земле, не являются целью для вреда тех, кто перешёл в Вечность, ведь и они не лишены жизни!
Спокойно можете ходить на кладбище с ребёнком. Кладбище — святое место.
— Батюшка, даже не знаю, что мне делать и как правильно поступить: я полюбила священника, — прошу вашего совета.
— Господи, благослови! Такое случается. К сожалению, Вам придётся теперь бороться со своей влюбчивостью. Для начала Вам надо перестать посещать храм, где служит этот священник и избегать с ним каких либо встреч.
Просите Матерь Божию о помощи побороть это наваждение от лукавого.
— Здравствуйте, батюшка! Подскажите, пожалуйста, мы с молодым человеком хотим пожениться и обвенчаться, но у него в середине июня умер дедушка, а свадьба назначена на начало сентября, скажите, пожалуйста, можно ли играть свадьбу или нужно отложить, сколько должен длиться траур по родственнику? Спасибо...
— Господи, благослови! Я бы рекомендовал соблюсти хотя бы пол- года траура. Но если есть необходимость жениться именно в сентябре, то советую венчаться без свадебных веселий, а саму свадьбу перенести на годовщину семейной жизни. В день же венчания скромно отметить с родными без танцев и обильных возлияний.
— Добрый день. У меня в жизни произошел случай, который заставил меня поверить в существование таких вещей как «порча» «сглаз» «приворот» и прочие малоприятные вещи. Можете мне объяснить, существуют ли они на самом деле, и что мне стоит делать, если против меня их задействовали? И еще считается ли грехом то, что я пользовался услугами предсказательницы (чтобы вычеслить так это или нет). И бабушки, которая выводила с меня порчу молитвами и все время смотрела в воду, а потом рассказала, что там увидела. Т.Е. ответила мне на мои вопросы. Заранее спасибо за ответ.
— Господи, благослови! Сглазы, колдовства, гадания, экстрасенсорика существуют ровно на столько, на сколько мы в них будем верить. Они прекращают своё существование за гранью нашей веры в них.
Потому Церковь резко осуждает всех, связаных с этой нечистью, и тех, кто пользуется услугами людей, одержимых «знаниями», исходящими не от Бога.
Мы же веруем только Богу, и потому нам нет нужды в гадателях и колдунах.
— Добрый день! Мой будущий муж уже был обвенчан. Через некоторое время мы тоже хотим обвенчаться. Надо ли брать разрешение на венчание или какие-то другие проводить таинства? Если да, то у кого?
— Господи, благослови! Мужчине необходимо обратиться в епархиальное управление Украинской Православной Церкви Московского Патриархата.
Где оно находится, вам объяснят в храме.
Надо подать прошение архиерею на то, чтобы он благословил мужчине вступить в брак.
— Доброго дня! Питань у голові багато роїться. Тож почну по порядку. Завчасно дякую за відповідь! За три останніх місяці в мене померло три близьких родича — дідусь, мій тато і тато чоловіка. Я ніколи не вірила в усілякі порчі, навроки і т.д., тож підкажіть мені, будь ласка, чому так? І що треба робити, щоб перервати це смертельне коло? Ходити ж по всіляких там бабках-гадалках — це гріх? Чи щось означає, коли сняться померлі родичі? Якому святому молитись про одуження і яку молитву читати? Яку молитву читати діві Марії, коли хочеш дитину, але не можеш мати поки що. Дякую!
— Господи, благослови! Як не вірили у порчі й навроки, так і не вірте. А помирають люди не від «порчі», а тому, що воля Божа дозволила цьому статися. Як зупинити? Ще ніхто не брався зупиняти Володаря світу. Можна тільки призупинити нашими праведними та палкими молитвами. Але з часом все одно підійдемо до порогу Вічності. Звертатися до гадалок і чаклунів, відьом — страшний гріх, який порівнюють із вбивством людини. Частіше за все сняться померлі тому, що ми за ними скучили, або просто думаємо про них. Але іноді вони сняться, щоб нагадати про те, що ми маємо про них турбуватися і далі, бо то тільки тіло померло, а самі вони живі. А отже потребують нашої любові, молитов і милостині. Просіть преподобну Ксенію Петербурзььку про влаштування сімейного життя. Спочатку одружіться...
— Слава Ісусу Христу! Підкажіть, будь ласка, скільки я повинна ходити в жалобі за померлою бабусею, а батькам — за матір’ю?
— Господи, благослови! Жалоба за близькими рідними одна й та ж, що за бабусею, що за батьками: не менше року.