
ПРОМИСЛОВІСТЬ ДАЄ МІСТУ 3000 РОБОЧИХ МІСЦЬ
- 576
- коментар(і)
- 22-01-2010 16:13

— Сергію Юрійовичу, наскільки успішним, чи навпаки, був цей рік для промисловців нашого міста?
— Хоч на початку минулого року були досить невтішні прогнози щодо впливу економічної кризи на галузь промисловості, проте майже всі промислові підприємства Новограда-Волинського в цьому році спрацювали позитивно. Тобто, не зменшили обсяги виробництва, практично не скоротили працюючих, вчасно виплачувалася зарплата, податки і відрахування. Тож на цій зустрічі міський голова Микола Петрович Боровець щиро подякував керівникам підприємств за плідну роботу і побажав успіхів у всіх починаннях.
— Яку кількість робочих місць нині дає Новограду-Волинському галузь промисловості?
— Цей показник становить понад 3000 робочих місць. Серед найбільших роботодавців, де трудиться 200 і більше працівників, — ТОВ ВО «Техна», ВАТ «Новоград-Волинський м’ясокомбінат», ВАТ «Новоград-Волинський хлібозавод», ЗАТ ВКФ «Леся», меблева фабрика «Мірт».
Ці ж підприємства та ще сільмаш є головними наповнювачами бюджету. Загалом до державного бюджету 13 промислових підприємств міста дають майже половину усіх надходжень. До місцевого — біля 20% від загальних надходжень.
— Які підприємства протягом минулого, такого непростого у всіх відношеннях року, мали найвищі темпи росту виробництва?
— Серед лідерів у цьому плані є ВАТ «Новофарм-Біосинтез», де ріст виробництва за минулий рік становить 155%. Варто відзначити також і той важливий факт, що це підприємство зайняло 25% ринку України з виробництва інфузійних розчинів.
Нормально спрацювали харчовики — хлібозавод і м’ясокомбінат. У стратегії цих підприємств — створення мережі фірмової торгівлі. Сьогодні якісну і дешеву продукцію наших виробників можна придбати в різних куточках міста. Про якість продукції найбільш красномовно свідчать черги покупців у відділах цих магазинів.
У грудні відкрився фірмовий магазин названих мною підприємств на центральній вулиці Житомира біля обласної державної адміністрації. В гарному просторому приміщенні покупці можуть придбати новоград-волинський хліб, ковбаси, м’ясопродукти. Популярність цього магазину зростає.

Нормально спрацювали у цьому році сільмашівці, ЗАТ ВКФ «Леся», ТОВ «Новотекс».
— То можна говорити про те, що завод сільгоспмашин на етапі свого становлення?
— Завод працює, але слід відмітити, що потенціал у такого підприємства значно більший, і на даний час цей потенціал значною мірою нереалізований — треба вкладати кошти в оновлення виробництва, а це — мільйони євро. Лише тоді можна сподіватися на нормальну роботу колишнього гіганта. Поки що значну частку доходів сільмашу дає оренда приміщень.
ТОВ «Новотекс» хоча і не вийшло ще на повну проектну потужність, але працює стабільно, має пристойну середню заробітну плату та високий показник надання послуг у розрахунку на одного працівника.
— Який стан справ на «Біоветфармі»?
— Підприємство перебуває в стадії реконструкції, є реальні сподівання на те, що найближчим часом воно зможе запрацювати більш потужно, адже повинно нарешті запрацювати сільське господарство. Саме воно є основним споживачем цієї високоякісної продукції, яка екологічно чиста і має дуже хороші перспективи — її аналоги майже ніде в Україні і країнах СНД не виробляються.
— Сергію Юрійовичу, а з якими проблемами минулого року найактивніше доводилося боротися промисловцям?
— Саме під час наради керівники обговорили і проблемні питання та можливі перспективи розвитку на 2010 та наступні роки.
Серед проблемних моментів в обговоренні відзначалося те, що зупинив свою роботу пивзавод. Судячи з усього, нові власники абсолютно не були зацікавлені в його роботі, а придбали підприємство з метою перепродажу, якому, очевидно, криза завадила. Учасники наради висловили сподівання на те, що вже найближчим часом у пивзаводу знайдеться гарний господар, і таки вдасться зберегти на підприємстві прекрасний висококваліфікований трудовий колектив і відродити виготовлення якісного живого пива.
Серед головних проблем також відзначалася нестабільність з кредитними ресурсами. А без них працювати надзвичайно складно.
Не може не заважати роботі, як наголосили керівники-промисловці, і велика кількість перевірок різноманітними контролюючими службами. Причому, відзначалося, що під час перевірок обов’язково ставиться на меті знайти якісь недоліки, навіть якщо їх і нема, і застосувати до підприємства штрафні санкції. Свою правоту підприємствам потрібно доводити в суді, на що витрачається чимало часу, людських та фінансових ресурсів.
Але це, звичайно, проблема, яка потребує вирішення, насамперед, на державному рівні.
Про що, до речі, й окремі кандидати в президенти відкрито заявляли — хіба може бути в Україні понад 80 перевіряючих структур і служб?
Також певною мірою дестабілізує роботу підприємств подорожчання енергоресурсів та сировини.
— А кадрові проблеми даються взнаки?
— Як це не дивно, але саме криза «сприяла» вирішенню цієї проблеми — в місто повернулося багато заробітчан із-за кордону, які тепер активно шукають роботу вдома, так що це питання поки що не стоїть так гостро, як у минулі роки.
— Сергію Юрійовичу, а які моменти в роботі промислових підприємств ви могли б відзначити, як здобуток року, що минув?
— Великим здобутком є те, що практично кожне підприємство, намагаючись йти в ногу з часом, по мірі можливості, впроваджує енергозберігаючі технології та поступово модернізує виробничі процеси.
Яскравим прикладом цьому є ТОВ ВО «Техна». Директор підприємства досить детально розповів присутнім про здобутки, провів екскурсію по виробничих цехах. Всі змогли побачити нове устаткування, ознайомитися з виробничим процесом. Не могло не викликати захоплення те, що вартість багатьох ліній становить мільйони євро. А це — запорука виготовлення якісної і конкурентноспроможної продукції, бо недарма продукція «Техни» експортується вже майже в три десятки країн світу, і ця географія лише розширюється.
Підприємство не стоїть осторонь благодійності. Зокрема на ці цілі торік було виділено, за словами керівника, щонайменше 140 тисяч гривень, у тому числі і галузь спорту отримала допомогу біля 50 тисяч гривень саме від «Техни».
З усього вищесказаного видно, що директор цього підприємства є одним із головних претендентів на номінацію «Керівник року».
Хочу додати також, що під час наради її учасники підвели попередні підсумки щодо визначення кращих підприємств — переможців виконання програми економічного і соціального розвитку міста за 2009 рік. Визначилася трійка лідерів, а також претенденти ву окремих номінаціях. Нагадаю, що урочисте відзначення переможців «Гордість міста» планується провести 12 лютого.
Розмовляла Лариса ГЕМБАРСЬКА
Коментарі відсутні