ХРОНІКА 36/2012

ФІКТИВНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Як повідомили Інтернет-виданню «Рупор Житомира» в УСБ України в Житомирській області, Брусилівським ра­йонним судом Житомирської області завершено розгляд кримінальної справи, порушеної та розслідуваної Службою безпеки України, стосовно начальника (наразі вже колишньої) однієї з районних державних насіннєвих інспекцій (райдержнасінінспекція), за заволодіння шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення бюджетними коштами.
Співробітники СБУ встановили, що 50-річна жінка, будучи службовою особою райдержнасінінспекції, фіктивно оформила на роботу водія і щомісячно впродовж декількох років надавала до централізованої бухгалтерії Житомирської облдержнасінінспекції документи про виконання ним своїх посадових обов’язків, за що регулярно на його картковий рахунок перераховувалася заробітна плата. Ці кошти за допомогою банківської картки знімала… сама начальниця інспекції та використовувала на власні потреби. Аналогічно чинила вона з добовими за відрядження, в які на паперах відправляла неіснуючого працівника.
Упродовж цього часу для імітації нібито реального виконання фіктивним водієм своїх обов’язків начальниця райдержнасінінспекції від його імені ставила підписи у всіх пов’язаних із даною посадою документах та журналах.
Крім того, неправдиві відомості вносилися чиновницею й до документів щодо службового автомобіля інспекції, який, згідно з фальсифікованими нею документами, регулярно експлуатувався та потребував як пального, так і запасних частин для проведення поточного ремонту, на що також виділялися і списувалися бюджетні кошти. Хоча весь цей час транспортний засіб знаходився у несправному стані та, відповідно, ніким не використовувався.
Загалом протиправні дії зловмисниці спричинили державному бюджету в особі Житомирської обласної державної насіннєвої інспекції 65,5 тисяч гривень збитків.
Вироком суду чиновницю визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Її засуджено до чотирьох років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах виконавчої влади і органах державного контролю строком на три роки з іспитовим терміном три роки.
ПЕРЕВИЩИВ СВОЇ ПОВНОВАЖЕННЯ
Як повідомили Інтернет-виданню «Рупор Жито­мира» в прес-службі прокуратури Житомирської області, рішенням апеляційного суду Житомирської області задоволено позов прокуратури Баранівського району про відшкодування шкоди, завданої громаді селища його селищним головою.
Посадовець уклав договір із підприємством на виконання робіт із будівництва станції знезалізнення питної води, але перевищив кошторисні видатки селищної ради і не зміг розрахуватися із виконавцем. Підприємство через суд стягнуло не лише заборговані кошти, але й санкції за несвоєчасне виконання зобов’язання у сумі 42 тис.грн.
Стосовно селищного голови прокуратурою району порушено кримінальну справу за частиною 3 ст.365 (перевищення службових повноважень), частиною 1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України та заявлено позов щодо відшкодування суми стягнутих санкцій, який районним судом залишено без розгляду. Однак рішення суду першої інстанції було скасоване апеляційним судом, із селищного голови стягнуто заподіяні збитки.
Добірку підготував Микола МАРУСЯК