Як здійснюватиметься розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами

Як здійснюватиметься розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами

Комунальне підприємство «Звягельводоканал» інформує, що на виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», у місті запроваджений комерційний облік за адресами: вул. Гетьмана Сагайдачного, буд. 26а; вул. Житомирська, буд. 2; вул. Гоголя, буд. 15; вул. Олександра Чернявського, буд. 21а; вул. Волі, буд. 5; вул. Волі, буд. 7; вул. Волі, буд. 9.

 
  1. Як здійснюватиметься розподіл послуг

Розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами у будівлях, оснащених вузлами комерційного обліку, проводитиметься між усіма споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного обліку (ст. 10 ч. 1).

У разі, якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені вузлами розподільного обліку питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі, відповідно, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами, відповідно до обсягу споживання за показаннями вузлів розподільного обліку (ст. 10 ч. 3; 2).

У разі, якщо жодне приміщення у будівлі не оснащене вузлами розподільного обліку питної води, загальний обсяг спожитої в будівлі, відповідно, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами (ст. 10 ч. 3; 3).

У разі, якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку питної води, а частина — не оснащена, обсяг, спожитий споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку, встановлюється в розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої у будівлі, відповідно, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби та споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку) розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами (ст. 10 ч. 3; 4).

Крім того, варто зазначити, що набула чинності Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 р. №315.

Методику затверджено, у відповідності до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який передбачає, що мешканці будинку як власники цілісного майнового комплексу мають сплатити за весь об’єм води, яку спожив їхній будинок.

Серед основних принципів, що застосовує Методика, — принцип визначення та розподілу небалансу — різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим лічильником, та сумарним обсягом спожитої холодної води за показами квартирних лічильників. Оснащення вузлами комерційного обліку спрямовано головним чином на зменшення технологічних витрат та втрат води у внутрішньобудинкових системах постачання холодної води.

Управління водопровідно-каналізаційного господарства рекомендує всім споживачам міста, квартири яких не оснащені лічильниками, встановлювати індивідуальні прилади обліку (вузли розподільного обліку води) та сплачувати лише за фактично спожиті послуги водопостачання у ваших оселях. Це дасть можливість не тільки об’єктивно здійснити розподіл використаних вами послуг, а й допоможе зекономити ваш сімейний бюджет.

Окрім того, обов’язковою вимогою залишається повірка квартирних лічильників.

  1. Важливо!

Відповідно до статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», ст. 9 розділу VI Закону України «Про житлово-комунальні послуги», засоби вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці, а споживачі зобов’язані своєчасно подавати лічильники на періодичну повірку.

Відтак засоби обліку води, які не пройшли періодичну повірку, не можуть вважатися як такі, що відповідають встановленим вимогам, та не допускаються до експлуатації.

Проводити розрахунки за отримані послуги, згідно з показаннями лічильників води, у разі, коли хоча б один із приладів обліку води не пройшов періодичної повірки, немає правових підстав.

Враховуючи вище викладене, розрахунки за отримані послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення  за адресами, де повірка лічильників не проведена, проводяться, згідно з установленими нормативами споживання з урахуванням кількості зареєстрованих у помешканні осіб.

Після проведення періодичної повірки приладів розподільного обліку води нарахування проводитимуться, відповідно до показань лічильників води.

Відділ інформації міської ради