У Новоград-Волинському лісництві висадили 11,2 тисячі сіянців на площі 2,8 гектара

У Новоград-Волинському лісництві висадили 11,2 тисячі сіянців на площі 2,8 гектара

Акція з висадки лісу відбулася 7 жовтня на території Чижівської громади. Саме тут знаходиться офіс Новоград-Волинського лісництва. На площі 2,8 гектара неподалік села Радичів висадили сіянці сосни, модрини та ялини.
Учасниками акції стали працівники органів місцевого самоврядування та бюджетних установ Чижівської громади на чолі з головою громади Аркадієм Ратушнюком. Керував роботою лісничий Новоград-Волинського лісництва Іван Павлюк.
Оскільки серед садівників були не лише досвідчені, а й новачки цієї справи, Іван Володимирович провів інструктаж — як правильно працювати з інвентарем, якої відстані дотримуватися між сіянцями та якої схеми. Нагадав лісничий і про правила техніки безпеки.
Щойно над верхівками сусідніх дерев здійнялося жовтневе сонце, садівники взялися до роботи. У кожному рядку завдовжки з футбольне поле дотримувалися чіткої схеми: сім сосен, по одній ялині, модрині, ялині.
Відповідно до паспорта ділянки, того дня висадили 11,2 тисячі сіянців.

Іван Павлюк розповів, що весняне висаджування дерев має більше переваг, ніж осіннє. Проте, коли сіянці висаджують із спеціальним захистом від пошкодження кореневої системи, тоді ймовірність приживання становить майже 100%.
— Але це ще не ліс! — підкреслив Іван Павлюк. — Мовою лісівників ця територія називається «незімкнуті лісові культури». Через 4-6 років, коли деревця досягнуть висоти 1,5-2 метри, лісівники складуть акт про переведення цієї ділянки в лісову площу.
Іван Павлюк розповів, що протягом першого року сіянці підростуть лише на 20 см. Вони акліматизуються та закріпляться. А далі приріст становитиме 50-70 см щороку.
Також лісівник додав, що цей рік виявився вдалим для соснових насаджень, адже випала достатня кількість дощів. Отримавши вдосталь вологи, сосни краще борються зі шкідниками.
Лісівники Новоград-Волинщини щороку долучають до подібних акцій громадськість. Співпрацюють із райдержадміністраціями, районними радами, органами місцевого самоврядування в селах, працівниками бюджетних установ. Нині ж це відбувається в межах оголошеної Президентом України програми «Зелена країна». Програма передбачає висадку мільярда нових дерев упродовж трьох років.
Долучитися до залісення може кожен охочий. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на сайті «Зелена країна». А лісівники забезпечать посадковим матеріалом, робочим інструментом і проведуть інструктаж.
Олег БРЮХАНОВ
Фото автора