Затверджено порядок виплати компенсацій у разі загибелі волонтера

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №604 від 19 серпня 2015 року, затверджено порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту.
Одноразова грошова допомога виплачується у разі: загибелі (смерті) волонтера — з дати смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть; встановлення інвалідності — з дати, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії.
У разі встановлення інвалідності, внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), одноразова грошова допомога виплачується волонтеру, залежно від групи інвалідності, у наступному розмірі:

  • 250 прожиткових мінімумів — інвалідам I групи;

  • 200 прожиткових мінімумів — інвалідам II групи;

  • 150 прожиткових мінімумів — інвалідам III групи.


Розмір одноразової грошової допомоги, у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), визначається, виходячи з прожиткового мінімуму, чинного на дату встановлення інвалідності.
Міжвідомча комісія розглядає подані документи та, в разі потреби, уточнює інформацію про осіб, стосовно яких вони подані, заслуховує пояснення волонтерів, заявників, представників державних органів і свідків, у місячний строк із дня надходження документів (уточненої інформації) приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги.
Органи соціального захисту населення не пізніше, ніж через три робочих дні, письмово повідомляють особам, зазначеним у рішенні міжвідомчої комісії, про призначення одноразової грошової допомоги, про надходження такого рішення та необхідність звернення за отриманням одноразової грошової допомоги.
Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється на підставі рішення міжвідомчої комісії про призначення одноразової грошової допомоги органами соціального захисту населення:

  • за місцем проживання особи, зазначеної у рішенні міжвідомчої комісії, — у разі загибелі (смерті) волонтера;

  • за місцем проживання волонтера — у разі настання інвалідності волонтера.


Л.ХРУЩ, в.о. начальника управління