Із 14 грудня звягельчани реєструватимуть авто кардинально по-новому

Із 14 грудня звягельчани реєструватимуть авто кардинально по-новому


Від 14 грудня набувають чинності одразу дві постанови КМУ №1019 та №1299, які вносять зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.

Що саме зміниться?

Експертне дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС, виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС.

Начальник РСЦ ГСЦ МВС у Житомирській області Віктор Білецький пояснює: «Виокремлення не означає скасування. Тепер експертне дослідження треба проходити до того, як звертатися за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу в сервісний центр МВС».

Експертне дослідження відтак можна пройти в одному місці, а реєстраційні дії — в іншому. Висновок експертної служби МВС буде чинним протягом 10 днів. В силі лишається опція в один день отримати обидві послуги — пройти дослідження і там же провести реєстраційні дії.

«Таке виокремлення дає одразу дві переваги: перша — це екстериторіальність, а друга — можливість у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн. Для цього потрібні будуть лише два смартфони чи комп’ютери — власника та покупця. Оскільки єдиний крок, який не можна було провести онлайн, — це був огляд в експертів, то виокремлення цієї процедури дозволяє перенести реєстраційні дії з авто в онлайн», — розповідає Віктор Білецький.

Алгоритм реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто тепер стає таким:

— спочатку варто звернутися до Експертної служби МВС та отримати їх висновок про транспортний засіб;

— потім 2 сторони — власник та покупець, або їх представники — із чинним висновком звертаються до сервісного центру МВС, до ЦНАПу і проводять перереєстрацію транспортного засобу.

Експертний висновок є обов’язковим при таких реєстраційних діях:

— перереєстрація з одного власника на іншого;

— реєстрація вживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу;

— відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо воно було видане до 1 вересня 2019 року;

— перереєстрація після успадкування транспортного засобу, якщо його свідоцтво попередньому власнику було видане до 1 вересня 2019 року.

Відліковою є дата — 1 вересня 2019 року, оскільки саме відтоді Експертна служба МВС почала долучати до бази даних про кожен оглянутий або досліджений транспортний засіб фотографії цього транспортного засобу. Відтепер результати експертного дослідження разом із фотоілюстраціями вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів і зберігатимуться в ньому весь цикл «життя» транспортного засобу.

Експертне дослідження НЕ проводиться при:

— реєстрації нового ТЗ;

— зміні анкетних даних власника у свідоцтві про реєстрацію ТЗ (і фізичні особи, і юридичні особи);

— знятті з обліку ТЗ / вибракуванні ТЗ;

— перереєстрації ТЗ після встановлення ГБО;

— перереєстрації ТЗ через заміну / втрату номерного знаку або закріплення індивідуального номерного знаку;

— відновленні свідоцтва про реєстрацію ТЗ, зареєстрованих після 1 вересня 2019;

— отриманні / поверненні реєстраційних документів для виїзду за кордон;

— отриманні / поверненні тимчасового реєстраційного талона;

—перереєстрації ТЗ після встановлення / зняття світлових сигнальних пристроїв;

— реєстрації транспортного засобу, у зв’язку з переходом права власності за договором фінансового лізингу.

Завдяки нововведенням, процедура реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС офлайн тепер займатиме орієнтовно 20 хв. Зручність та клієнто орієнтованість — це пріоритети в наданні послуг сервісних центрів МВС.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном: (044) 290-19-88 у всі дні, коли працюють сервісні центри МВС, або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисна інформація — на сайті.

РСЦ ГСЦ МВС у Житомирській області