Як чоловікам покращити спілкування з дружинами

Як чоловікам покращити спілкування з дружинами

Гарна комунікація — обов’язкова навичка для будь-якого шлюбу. Нестача спілкування призводить до образ, сварок і руйнування стосунків. Якщо навчитися розмовляти з дружиною, то буде легше вирішувати суперечки, знімати напруженість, розуміти одне одного. Психологи дають корисні поради з цього приводу.Навчіться слухати


Будьте уважними до думок і почуттів, які дружина висловлює через слова і мову тіла. Активне слухання допомагає поліпшити відносини, вчить бути терплячішим.

Встановіть тайм-аут


Під час спілкування з дружиною обговорення проблеми не має тривати до прийняття рішення або початку скандалу. Домовтеся про слово, коротку фразу, яка означатиме, що потрібна перерва. Візьміть тайм-аут, поки не відчуєте себе спокійно.

Слідкуйте за словами


Ретельно обміркуйте все, що хочете сказати. Слова мають велике значення, вони можуть поранити, нашкодити, розпалити сварку.

Запитайте, чи дійсно це потрібно обговорити


Обережність — важлива частина спілкування. Чесність і відкритість життєво необхідні у будь-якому шлюбі. Це не означає, що потрібно говорити усе, що спадає на думку.

Спробуйте стриматися, якщо хочете сказати образливі слова. Знайдіть інший спосіб погасити гнів — займіться спортом, ведіть щоденник.

Переконайтеся, що ви правильно зрозуміли почуте


Використовуйте техніку дзеркального відображення. Повторіть те, що сказала дружина своїми словами. Це дасть можливість переконатися, чи правильно ви її розумієте, а вона, за необхідності, уточнить свої думки. Такі дії сприяють порозумінню в парі.

Ніколи не кричіть


Підвищення голосу рідко призводить до гарного результату. Крик посилює й без того хворобливу ситуацію. Намагайтеся говорити спокійно і ласкаво, навіть коли відчуваєте злість. Дружина не є вашим противником, не потрібно схиляти її до своєї точки зору.

Спробуйте інший підхід


Якщо чоловік та дружина не можуть порозумітися, варто записати свої почуття в листі або намалювати схему вирішення проблеми. Це спрацює, коли у вас є розбіжності в поглядах. Уміння знайти спільну мову допоможе зміцнити шлюб.

За матеріалами з мережі підготувала Юлія КЛИМЧУК