Стихійна торгівля у Звягелі:  відділ економічного планування  та підприємницької діяльності інформує

Стихійна торгівля у Звягелі: відділ економічного планування та підприємницької діяльності інформує

Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради починає робити перші кроки до впорядкування стихійної торгівлі. У сучасних умовах, застосовуючи альтернативні підходи до управління містом, цілком можливо розглядати неформальну торгівлю як невід’ємну частину міського життя. Згідно з таким альтернативним підходом, варто дозволити вуличним торговцям реалізовувати свої економічні права. Повністю заборонити стихійну торгівлю означало би забрати у деяких людей можливість утримувати себе.

 




Саме тому, впродовж кінця липня-початку серпня, були спроби налагодити діалог із торговцями, які здійснюють продаж сільгосппродукції власного виробництва по вулиці Наталії Оржевської (район автовокзалу), вул. Київській (поряд із магазином «Фора») та по вул. Військової доблесті (район «Болгарбуд»). Радилися, яким чином впорядкувати цю торгівлю, адже продукти харчування «з асфальту» — це, в першу чергу, небезпека для здоров’я, а в тім є порушенням чинного законодавства України. У ході обговорень від продавців власноруч вирощеної у домогосподарствах продукції було вислухано їхні думки та пропозиції й спільно вирішено спробувати встановити на визначеній території ятки, аби продаж продукції здійснювався не «з асфальту», та вести діяльність у правовий спосіб.

Відтак організували майданчик для такого виду торгівлі, встановивши по вул. Наталії Оржевської перші ятки.

За одним столиком може розміщуватися два-три торговці, адже довжина кожного такого столика — 2 метри. Ятки мають два яруси. Тобто, місця для викладки свого товару достатньо. Нижня закрита частина столика слугуватиме для розміщення власних речей, порожніх коробок, ящиків, аби вони не розміщувалися за межами столиків. Тобто, при розробці макету столів враховували їх максимальну функціональність.

Наголошуємо про умови:

— розміщуватися по дві-три людини за прилавком, місця для цього достатньо;

— торгувати дозволено лише власно вирощеною продукцією: ні м’яса, ні цукерок, ні текстилю тощо — для цього є ринки;

— торгівля ведеться винятково з прилавків, за межами прилавку — ніяких ящиків;

— дотримання правил благоустрою та прибирання прилеглої території.

Якщо цей майданчик себе гарно зарекомендує, то наступний планується організувати по вул. Київській.

Сподіваємося тепер на свідомість та порядність самих торговців.

Ніколи нічого владі не вдасться зробити, якщо не буде підтримки громади. Громада повинна мати суспільний стержень, свою громадську думку і позицію, які будуть спрямовані на те, аби зробити місто, яке любиш, якомога кращим.

Столики виготовлені та встановлені приватним підприємцем, майстром кованих виробів, Юрієм Захарчуком за рахунок коштів, спрямованих депутатом міської ради Олегом Годуном, які передбачені на потреби виборчих округів.

Дякуємо депутатам, які підтримали цю ініціативу і проголосували за виділення коштів у сумі 96 тис. грн.

Будемо вдячні за розуміння, підтримку та допомогу з боку громади у вирішенні такого важливого для всіх нас питання.
 

Відділ економічного планування
та підприємницької діяльності
міської ради