Борис Шарварко: його ім’я —  назавжди у серцях людей

Борис Шарварко: його ім’я — назавжди у серцях людей

На честь видатного земляка — режисера Бориса Шарварка, 17 травня, керуючий справами виконавчого комітету Звягельської міської ради Олександр Доля, депутат Звягельської міської ради, начальник управління культури і туризму Олександр Широкопояс, начальник Звягельської районної військової адміністрації Іван Туровський, перший заступник начальника РВА Юрій Оханський, заступник начальника РВА Олег Зубовський та всі небайдужі вшанували його пам’ять покладанням квітів до пам’ятника.

 

Борис Шарварко народився 17 травня 1929 року в Звягелі (тоді ще Новограді-Волинському). Його життя і творчість були сповнені натхнення, таланту та любові до української культури. Він став неперевершеним майстром у світі феєричних шоу та постановок свого часу.

Почавши з живописних портретів із квітів у дитинстві, Шарварко швидко розвивався як митець. Він очолював культурні установи та театри у Новограді-Волинському, Житомирі, Києві та інших містах, завоювавши повагу серед колег і глядачів.

Його театралізовані заходи, такі як святкування 500-річчя козацтва на Хортиці чи концерти на «Слов’янському базарі» у Вітебську, залишили незабутні враження. Борис Шарварко також підняв жовто-блакитний прапор на сцені оперного театру, виконавши гімн «Ще не вмерла Україна».

Помер 31 травня 2002 року, але його спадщина продовжує жити. У Києві встановлено меморіальні дошки на будинку, де він проживав, і на фасаді Національного палацу мистецтв «Україна». У рідному місті назвали бульвар на його честь та встановили пам’ятний знак.

Таким чином, талант і любов до культури, які Борис Шарварко дарував світу, залишаються символом великої любові до рідної країни та неперевершеного дару. Нехай його ім’я завжди живе у серцях людей.

Відділ інформації міської ради