Роботодавці самі телефонують, пропонуючи вакансії випускникам НВЕГФК
- Актуально
- 280
- коментар(і)
- 30-05-2024 14:12
Уже 27 років у нашому місті працює економіко-гуманітарний фаховий коледж (НВЕГФК). Займається підготовкою конкурентоспроможних фахівців своєї справи та пропонує здобути фах молодшого бакалавра, незалежно від віку, за
актуальними на ринку праці спеціальностями.
— Головний здобуток коледжу — це наші випускники, які після отримання дипломів працюють у юридичній, фінансовій, спортивній галузях, — розповіла в.о. директора коледжу Олена Вікторівна Денисюк. — Серед наших випускників — успішні судді, юристи, адвокати та їхні помічники, поліцейські, нотаріуси, податківці, спортсмени і тренери, бухгалтери і фінансисти.
Пишаються не лише результатами освітнього процесу, а й активним студентським дозвіллям. Подорожують різними містами України, відвідують екскурсії професійного спрямування в установах та закладах, куди в майбутньому зможуть працевлаштуватися.
Екскурсії професійного спрямування студенти особливо полюбляють, адже таким чином можуть відчути професійну атмосферу і зрозуміти, як відбувається робота на практиці, — розповіла Олена Денисюк. — Часто буваємо зі студентами в залах судових засідань, у відділенні поліції, у міграційній службі.
Як розповіла очільниця економіко-гуманітарного фахового коледжу, його випускники затребувані на сучасному ринку праці. Зважаючи на авторитет закладу, роботодавці нерідко самі телефонують, пропонуючи вакансії.
- Спеціальності, які пропонує коледж
Коледж має денну (на базі 9 і 11 класів) і заочну форму навчання та пропонує актуальні спеціальності для регіону з отриманням диплому державного зразка.
«Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» — фінансова діяльність у банківській сфері, страхових компаніях, аудиторська діяльність, аналіз біржового ринку та відкриття власної справи. Термін навчання — 3 або 2 роки, заочно — 2,5 роки.
«Право» — юридична діяльність в організаціях, установах, підприємствах різних форм власності, робота в судовій системі та правоохоронних органах, правове регулювання господарської діяльності та кадрова служба у виконавчих органах. Термін навчання — 4 або 3 роки.
«Фізична культура і спорт» — вчитель фізичної культури та спорту, тренер з обраного виду спорту, фахівець із проведення фізкультурно-оздоровчої, спортивно-виховної, організаційної роботи в закладах освіти, колективах фізичної культури, ведення спортивних секцій, туризму. Термін навчання — 3 або 2 роки, заочно — 2,5 роки.
«Середня освіта (Фізична культура)» — вчитель фізичної культури та спорту, фахівець із проведення фізкультурно-оздоровчої, спортивно-виховної, організаційної роботи в закладах освіти, колективах фізичної культури, ведення спортивних секцій, туризму; термін навчання — 3 або 2 роки, заочно — 2,5 роки.
Заяви на вступ абітурієнтам необхідно подавати через електронний кабінет вступника.
У приймальній комісії під час вступної кампанії працює консультативний пункт для допомоги при реєстрації електронного кабінету вступника.
- Освіта після коледжу
Після отримання диплому в НВЕГФК випускники продовжують здобувати вищу освіту. Залежно від обраної професії, у Міжрегіональній Академії Управління персоналом, Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті, Ірпінському державному податковому університеті.
— Практично всі наші випускники продовжують здобувати вищу освіту, а потім успішно працевлаштовуються, — розповіла викладач відділення «Право» Олена Анатоліївна Чаїнська. — Практично в усіх місцевих установах є наші випускники, які зарекомендували себе позитивно. Дуже приємно, коли заходиш в організацію і чуєш гарні відгуки про коледж, зустрічаєш наших колишніх студентів на різних посадах.
Олена Чаїнська — теж випускниця коледжу, і під-тверджує той факт, що роботодавці телефонують, запрошуючи випускників на роботу.
— Маю тривалий професійний стаж у своїй юридичній спеціальності, — каже Олена Анатоліївна. — Працювала юристом, у нотаріаті. Спогади про коледж у мене найкращі, тож коли з’явилася можливість влаштуватися сюди на роботу, то я не вагалася. Тепер ділюся досвідом зі студентами, викладацька робота мені дуже до вподоби.
- Екскурсії професійного спрямування
У Звягельському відділі Державної міграційної служби майбутні правознавці з першоджерел дізнаються про порядок отримання і втрати громадянства, надання адміністративних послуг іноземцям, механізм отримання паспорта громадянина України в формі ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
На запрошення правоохоронців студенти відвідують Звягельський районний відділ поліції. Мета — систематизація та підвищення рівня знань про права та обов’язки громадян, підвищення спроможності молоді до кар’єрного та професійного розвитку.
Ось і нещодавно в студентів НВЕГФК була можливість знайомитися з роботою поліцейських. Важливою темою обговорення зі студентами стало запровадження підсистеми «Custody Records». Її завданням є забезпечення законних прав затриманих. Окрім того, проєкт захищає й самих правоохоронців, які проводять процесуальні дії.
Інспектори ознайомили студентів із функціонуванням системи та показали відео-матеріали, що були зафіксовані. Розповіли про роботу «зеленої кімнати», призначеної для допомоги неповнолітнім.
Беруть участь у спортивних турнірах, до проведення яких залучають випускників. Серед них — багато відомих тренерів і призерів змагань всеукраїнського і міжнародного рівнів. До речі, навчаються тут і люди з інвалідністю, тому серед спортсменів із фізичними обмеженнями — також багато випускників коледжу.
- Студентське дозвілля
На екскурсії студенти і викладачі їздять разом, дружньої атмосфери колективу не позичати. З останніх поїздок — історично-пізнавальна подорож у Дубно, сповнена вражень та відкриттів.
Відвідали пам’ятку архітектури XV ст. — Дубенський замок, заснований князями Острозькими, що є одним із найстаріших замків України, який не був жодного разу захоплений завойовниками, оскільки надійно укріплений гарматами і природою — річкою Іквою з її багатокілометровими заплавами. Дубенський замок є окрасою регіону та одним із семи найвідоміших історичних замків України.
Відвідали також унікальний та містичний Тараканівський форт. На долю архітектурної споруди випало чимало істо-
ричних випробувань. Вона встигла побувати й оборонною фортецею, і в’язницею, і місцем історичної битви. Цікаві історії, легенди та оповідки гіда-екскурсовода не залишають нікого байдужим.
«Велика подяка ЗСУ за можливість навчатися, подорожувати та пізнавати рідну Україну, — каже в.о. директора Олена Денисюк. — Донатимо, допомагаємо волонтерам, віримо в Перемогу!
І запрошуємо абітурієнтів до нас на навчання! Телефонуйте: 096-108-50-54».
Юлія КЛИМЧУК
Коментарі відсутні