50-та сесія міської ради: підтримка ЗСУ,  пільги на зубопротезування, присвоєння  звання «Почесний громадянин Звягеля»  та нагороди орденом «Звягель»

50-та сесія міської ради: підтримка ЗСУ, пільги на зубопротезування, присвоєння звання «Почесний громадянин Звягеля» та нагороди орденом «Звягель»

6 червня відбулося пленарне засідання п’ятдесятої сесії міської ради восьмого скликання.

Перед початком хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув внаслідок російської збройної агресії. Вічна шана та пам’ять нашим Героям, які віддали життя за волю та незалежність України.

Надалі розглянули питання порядку денного.

 

У фокусі уваги депутатів Звягельської міської ради була, є і залишатиметься підтримка Збройних Сил України, які величезною ціною протистоять російському агресору та виборюють перемогу для України. У ході пленарного засідання сесії вчергове виділено кошти в сумі 6 млн 400 тис. грн на підтримку наших воїнів та закупівлю техніки, обладнання та інших необхідних речей.

50-та сесія міської ради: підтримка ЗСУ,  пільги на зубопротезування, присвоєння  звання «Почесний громадянин Звягеля»  та нагороди орденом «Звягель»

Також прийнято рішення про передачу військовим частинам закупленого міською радою майна:

2 квадроцикли;

3 зарядні станції;

50 квадрокоптерів (ProDrone);

10 квадрокоптерів (HUMMEL);

6 квадрокоптерів (Mavic 3Т);

5 квадрокоптерів (DJI Mavic 3Т);

2 квадрокоптери (Matrice);

1 квадрокоптер (Mavic 3);

20 труб розвідника з координатною сіткою;

4 тактичні біноклі;

10 приладів нічного бачення (монокулярів);

10 портативних пристроїв перешкод для БПЛА;

2000 літрів бензину.

Загальна вартість переданого в ході п’ятдесятої сесії міської ради — 10 млн 862 тис. 845 грн.

Це — реальна допомога, яка додає сил нашим воїнам у складний час. Кожна гривня, спрямована на підтримку Збройних Сил України, є свідченням нашої вдячності та підтримки тим, хто стоїть на передовій оборони нашої країни. Підтримка громади — вагомий внесок, що допоможе зберегти життя і здоров’я військових та наблизить перемогу.

Рішенням міської ради присвоєно посмертно звання «Почесний громадянин Звягеля» за мужність і відвагу при захисті Вітчизни загиблим воїнам:

— Сергію Лосю;

— Миколі Ониськову;

— Олександру Рудюку;

— Олександру Симурі;

— Віктору Яковчуку;

— Андрію Канарському;

— Андрію Голубу;

— Михайлу Хвосту.

Пишаємося нашими Героями, бережемо пам’ять про їх подвиг із захисту Батьківщини для прийдешніх поколінь.

50-та сесія міської ради: підтримка ЗСУ,  пільги на зубопротезування, присвоєння  звання «Почесний громадянин Звягеля»  та нагороди орденом «Звягель»

Рішенням міської ради розширено перелік категорій осіб, які мають право на пільгове зубопротезування. Відповідно до рішення, протезування зубів сучасними конструкціями із металопластмаси, металокераміки (окрім дорогоцінних металів) проводиться громадянам, які зареєстровані на території громади і мають право на зазначену пільгу, згідно із Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», а саме є:

особами з інвалідністю внаслідок війни 1-ї та 2-ї групи, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (позачергово);

особами з інвалідністю внаслідок війни 3-ї групи, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (позачергово);

особами, які належать до учасників бойових дій (першочергово);

особами, які належать до сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисників та Захисниць України (першочергово);

особами, які отримують пенсію (за віком, особи з інвалідністю 1-ї та 2-ї групи загального захворювання та по зору), розмір пенсії яких не перевищує 5,0 тис. грн.

Зазначена пільга не поширюється на членів сім’ї пільговика.

Пільги із зубопротезування надаються з періодичністю один раз на п’ять років у сумі, що не перевищує:

10 тис. грн на одну особу одноразово для осіб з інвалідністю 1-ї та 2-ї групи, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (позачергово);

5 тис. грн на одну особу одноразово для осіб з інвалідністю 3-ї групи, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (першочергово);

5 тис. грн. на одну особу, яка належить до учасників бойових дій, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисників та Захисниць України (першочергово);

5 тис. гривень на одну особу одноразово для осіб, які отримують пенсію (за віком, особи з інвалідністю 1-ї та 2-ї групи загального захворювання та по зору), розмір пенсії яких не перевищує 5 тис. гривень.

Міська рада підтримала рішення щодо нагородження відзнакою Звягельської міської територіальної громади орденом «Звягель»:

полковника Олексія Кравця — за сумлінне виконання службових обов’язків, високий рівень професіоналізму в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України;

капітана Ігоря Шапрана — за сумлінне виконання службових обов’язків, високий рівень професіоналізму в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України;

підполковника Ігоря Омельченка — за сумлінне виконання службових обов’язків, високий рівень професіоналізму в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України;

голову благодійного фонду «СВІТ НА ДОЛОНІ» Олену Бадовську — за активну волонтерську допомогу Збройним Силам України, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, дітям загиблих воїнів і активну участь у житті територіальної громади;

✔ викладача Звягельської школи мистецтв, засновника народного камерного ансамблю «Класік» Ларису Хмелевську — за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у мистецько-просвітницьку діяльність у Звягельській міській терито-
ріальній громаді.

Безпека дітей громади та доступність для них якісних освітніх послуг залишається в пріоритеті міської ради. Рішенням міської ради додатково спрямовано понад 5 млн грн на будівництво укриттів на території Гімназій №2 та №6, у відповідності до оцінки вартості проєктів.

З урахуванням тенденції щодо зменшення кількості учнів у сільських населених пунктах громади та задля ефективного і раціонального використання бюджетних коштів прийняли рішення про те, що з 1 вересня 2025 року школа у с. Дідовичах (Дідовицька філія Пилиповицького ліцею) стане початковою. Діти навчатимуться там з 1 по 4 класи. Базову середню освіту надалі здобуватимуть в опорному закладі освіти. Це рішення прийняте спільно з батьками в ході обговорення на громадських слуханнях.

Інклюзивна доступність та створення безбар’єрного простору в громаді є важливим питанням на часі. Депутати міської ради внесли зміни у Програму фінансової підтримки співвласників багатоквартирних будинків на 2022-2024 роки. Відповідно, з метою забезпечення реалі-
зації державної політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, в багатоквартирних житлових будинках громади за кошти бюджету громади проводитимуться будівельно-монтажні роботи із облаштування елементів безперешкодного доступу, а саме: ремонт вхідної групи багатоквартирного житлового будинку зі встановленням пандусу чи підйомника у під’їзді та встановленням пандуса чи підйомника до житла осіб з інвалідністю, які живуть на першому поверсі.

Звягель славиться талановитою молоддю, яка гідно представляє наше місто на регіональному, обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Щоб підтримати талановитих та обдарованих дітей, молодь та їх наставників, продовжувати створювати умови для виховання інтелектуальної та творчої еліти, міська рада прийняла рішення про фінансове стимулювання переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів та їх наставників у галузі культури і мистецтва.

У зв’язку з ліквідацією КП «Аптека 217» міська рада затвердила перелік необхідних заходів, зокрема погашення боргових зобов’язань, пов’язаних із ліквідацією, та передачі майна комунальної власності.

Питання про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (регуляторний акт), знято з розгляду та відправлено на доопрацювання.

Відповідно до прийнятих рішень, депутати міської ради внесли зміни до бюджету громади на 2024 рік, представлений начальницею фінансового управління Іриною Ящук.

Також у ході пленарного засідання:

затвердили Положення про конкурс на посаду керівників закладів та установ освіти громади;

внесли зміни до Статуту комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради, у зв’язку з відкриттям нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини №11 (вул. Соборності, 13);

заслухали та взяли до уваги інформацію про результати розгляду пропозицій і зауважень депутатів міської ради та міського голови, які висловлені під час проведення сорок шостої сесії міської ради восьмого скликання;

підтримали звернення Звягельської міської ради до народного депутата Дмитра Костюка з проханням сприяти у фінансуванні реконструкції міського стадіону «Авангард» у місті Звягель із метою створення умов для проведення матчів професійної футбольної ліги.

Крім того, розглянули низку питань соціальної та медичної, житлово-комунальної сфери, земельні питання тощо.

Звягельська міська рада продовжує працювати на благо жителів громади!

Із результатами поіменного голосування депутатів, а також із вищезгаданими та іншими прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна ознайомитися на порталі документів офіційного сайту Звягельської міської ради.

Відділ інформації міської ради