Відбулася зустріч щодо  розробки стратегії успішного  залучення міжнародних донорів  у проєкти сталого розвитку

Відбулася зустріч щодо розробки стратегії успішного залучення міжнародних донорів у проєкти сталого розвитку

У часи війни та обмежених коштів бюджету Звягельської громади гостро постало питання активізації залучення додаткових коштів міжнародних донорів для реалізації проєктів сталого розвитку Звягельської громади.

 

У період із 2021 року і донині залучено в Звягельську громаду понад 170 млн грн від НЕФКО, USAID, ПРООН, ЮНІСЕФ, GIZ, Офісу Ради Європи в Україні та інших донорів на проєкти з енергоефективності, підтримку розвитку бізнесу, медичної галузі, інтеграції внутрішньо переміщених осіб та розвитку громадянського суспільства.

Із метою напрацювання механізму та системного підходу до впровадження проєктної діяльності в громаді, формування бази проєктних пропозицій донорам, відбулася зустріч керівництва громади з представниками структурних підрозділів міської ради, відповідальними за економічні, соціальні, культурні стратегічні напрямки розвитку, житлово-комунальну галузь, освіту, архітектуру та медицину Звягельської громади.

Перед громадою стоїть чітке завдання:

• удосконалити систему співпраці в сфері міжнародної технічної допомоги;

• моніторингу міжнародних, національних, регіональних проєктів та програм у сфері бізнесу, екології, культури, молодіжного розвитку, ЖКГ, охорони здоров’я, соціального захисту та забезпечення присутності в них;

• навчання проєктному менеджменту;

• в основу розробки проєктів брати Стратегію розвитку громади до 2030 року та зважати на гостроту сьогодення;

• забезпечити чітку координацію та контроль;

• створити пул проєктів для презентації інвесторам.

Наразі розглянули проєкти в таких галузях:

• освіти: підвищення енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії в закладах освіти, облаштування STEM лабораторій, облаштування фізкультурно-рекреаційних/спортивних майданчиків із врахуванням безбар’єрності, облаштування інноваційного кабінету трудового навчання та технологій;

• житлово-комунального господарства: роздільного збору сміття, встановлення сміттєсортувальної станції, розчищення русла та берегів річки Случ;

• соціального захисту: будівництво реабілітаційного Центру для ветеранів та членів їх родин, будівництво спортивного майданчика для ветеранів на території міського стадіону «Авангард», стаціонарного відділення для одиноких непрацездатних жителів громади.

Проєкти в інших галузях будуть презентовані на наступній зустрічі, про що повідомимо додатково.

Також міський голова Микола Боровець наголосив на важливості долучення до Цифрової екосистеми для підзвітного управління відновленням DREAM та роботи в ній, впровадженні пілотного проєкту альтернативного водозабезпечення (свердловини) в одному з мікрорайонів міста та в подальшому масштабувати його, а також впровадження проєктів із безбар’єрності.

Із метою поглиблення міжнародної співпраці буде активізована відповідна робота в кожному структурному підрозділі та комунальних підприємствах громади, відповідальних за написання грантових заявок, постійне навчання проєктному менеджменту та удосконалення набутих навичок, а також передбачено стимулювання в роботі з проєктами МТД.

Зазначимо, що основні напрямки розвитку громади відображені в Стратегії розвитку до 2030 року, яка розроблена із використанням учасницького підходу. Стратегію розвитку планується затвердити на найближчій сесії міської ради.

Тільки об’єднавши спільно зусилля заради розвитку, можна зробити нашу громаду успішною.

Відділ підтримки громадських ініціатив 
та енергоефективності міської ради