Ремонти на Медичній та Михайлівській — що роблять, коли завершать і скільки обійдеться
- Актуально
- 782
- коментар(і)
- 20-08-2024 17:01
Про ці та інші важливі інфраструктурні проєкти цього року
Триває реконструкція водопровідної мережі на вулиці Медичній. На старому чавунному водогоні, введеному в експлуатацію ще в 1977 році, сталося 9 аварій за останні 5 років. Такою інформацією зі «Звягель-інфо» поділилися в управлінні ЖКГЕ міської ради. Підвищена аварійність і ненадійність мережі спонукала міську владу Звягеля до реалізації цього проєкту навіть в умовах обмеженого бюджету-2024 року.
- Основні роботи мають завершити до 15 вересня
Новий водогін прокладають уже традиційним для Звягеля методом горизонтально-направленого буріння. Як повідомив «Звягель-інфо» начальник управління житлово-комунального господарства та екології міської ради Олег Годун, основні роботи мають завершити до 15 вересня. Далі ще деякий час триватиме перепід’єднання абонентів до нової мережі.
Водогін прокладають методом горизонтально-направленого буріння.
«Проєкт передбачає заміну важливої ділянки водогону. Це покращить якість водопостачання не лише жителів вулиці Медичної, а й загалом навколишнього мікрорайону. Адже, значною мірою, система водогонів у місті закільцьована. У випадку аварій це дозволяє максимально локалізувати витік. Щоб не доводилося перекривати, умовно кажучи, пів міста, водогони компенсують один одного», — пояснив Олег Годун.
Основні роботи, відповідно до проєкту, включають: заміну чавунних труб на поліетиленові (354 погонних метри труби діаметром 160 мм; 18 погонних метрів — діаметром 100 мм); заміну 8 каналізаційних колодязів діаметром 1500 мм, одного колодязя діаметром 1000 мм; заміну трьох пожежних гідрантів та трьох засувок.
Локальні земляні роботи на території Скверу пам’яті чорнобильців також є частиною проєкту.
- Після водогону — капітальний ремонт вулиці Медичної
Проєктно-кошторисна документація на капремонт вулиці Медичної проходить експертизу. Орієнтовна кошторисна вартість складає 20 млн грн.
«До кінця серпня в нас буде проєкт. Далі оголосимо процедуру закупівлі. Якщо буде все добре, без оскаржень, не виявиться антимонопольних порушень чи інших зауважень від контролюючих органів, то на початку жовтня укладемо договір. Фактично, у підрядника буде два місяці до настання холодів на виконання робіт. Але багато чого залежатиме від погоди. Ми ж не можемо передбачити, чи буде в листопаді сухо, чи дощитиме. Тобто, за сприятливих умов, підряднику має вистачити два місяці, щоб завершити цей об’єкт. Зі свого боку, докладу всіх організаційних зусиль, щоб він був завершений у цьому році», — каже Олег Годун.
Планується, що додаткові роботи, пов’язані з перепід’єднанням до водогону, деякий час відбуватимуться паралельно з підготовчими роботами в межах капремонту вулиці. Це дозволить пришвидшити процес. Якщо ж внаслідок погодних чи інших чинників асфальтування вулиці не завершать у цьому році, то проєкт буде перехідним на рік наступний.
- Вулиця Михайлівська подешевшала
Відбулася тендерна процедура визначення підрядника для капремонту вулиці Михайлівської (вулиця від медколеджу до міської ради). Виконавцем виступить місцева організація ТОВ «Укр-Дор-Сервіс». Укладено договір на суму 5,3 млн грн, тоді як початкова оголошена вартість робіт становила 5,756 млн.
Вулиця Михайлівська з’єднує вулиці Шевченка й Мамайчука. Торік тут замінили основні мережі.
«На наступному тижні розпочнуть роботи. Проєктом передбачено асфальтування дороги, укладання тротуарів бруківкою, заміну бордюрів тощо. Усе буде виконано з дотриманням вимог безбар’єрності. У мене таке правило: при розробці всіх нових проєктів слідкуємо за дотриманням норм інклюзії. Запрошуємо до консультації людей з особливими потребами, щоб врахувати їхню думку. Об’єкти мають бути доступні для всіх і нікого не обмежувати», — коментує начальник комунального управління.
- Тротуар і «поточка» по вулиці Гоголя — за понад 1,8 млн грн
Тривають роботи з благоустрою в «Морському». Завершено тротуар по вулиці Олександра Чернявського. Нині асфальтують тротуар по вулиці Гоголя, стан якого роками викликав нарікання жителів мікрорайону.
Благоустрій у «Морському»: нові тротуари й водопониження, щоб запобігти підтопленню.
«На тротуар по вулиці Гоголя і ямковий ремонт передбачено 1,88 млн грн. Роботи виконує ТОВ «Укр-Дор-Сервіс». Заасфальтований тротуар буде від перехрестя, де знаходиться будівля бані, до гімназії №9. Днями провів виїзне обстеження. Асфальтне покриття — 4 см, як і передбачено для тротуарів. Єдиний недолік — заїзд до гаражів, що перетинає тротуар. Зараз така температура повітря, що асфальт гарно лягає, укатується, проте довше застигає. Тому при в’їзді до гаражів його дещо пошкодили автомобілями. Звернуся, до підрядника, щоб усунув цей недолік», — зазначив Олег Годун.
- Нові ливневі системи розвантажать каналізацію
Зусиллями КП ЗМР «Звягельводоканал» нещодавно завершено прокладання ливневої каналізації на ділянці вулиці Лесі Українки від перехрестя з вул. Шевченка до перехрестя з вул. Івана Франка. Ця ливневка — частина робіт третьої черги із заміни мереж на цій вулиці. Нагадаємо, перші дві черги — заміна магістрального колектора та водогона.
На завершення ливневки в цьому році кошти в бюджеті не передбачені.
«Частина ливневої мережі прокладена. І це краще, ніж нічого. Далі прийматимемо рішення, що робити. Має бути ще ливнева система, що відводитиме воду з мікрорайону в сторону вулиці Лідівський шлях. Там загалом є певна проблема з трьома п’ятиповерхівками: свого часу, коли їх будували, якимось технічним рішенням ливневу систему з дворів під’єднали до каналізації. Це неправильно, бо вода перекачується, а за це ніхто не платить. Неоплачені стоки в кінцевому випадку позначаються на тарифі. Тому є потреба ці будинки від’єднати від каналізації й під’єднати до ливневої системи. Випадки зливу дощових вод у каналізацію непоодинокі. Так колись підключали в «Морському», в деяких місцях по вулицях Шевченка, Київській… У радянські часи не зважали, куди витрачатимуться кошти. А зараз, коли починаєш аналізувати витрати, то бачиш, що стоки, за які ніхто не платить, не повинні перекачуватися на очисні. Тому є необхідність це виправити. Як ми й зробили на ділянці вул. Лесі Українки», — каже Олег Годун.
До слова, роботи з перепід’єднання абонентів до нових мереж досі не завершені. Тому днями сюди прибула техніка підрядника «Будівельні споруди міста».
- Асфальтна «крихта» на вул. Лесі Українки буде. Треба почекати
Внаслідок інтенсивного руху автомобілів (хоча вулиця офіційно перебуває в статусі ремонту й може бути перекрита для наскрізного проїзду) тут постійно стоїть хмара пилу, на що неодноразово висловлювали обурення місцеві жителі.
Розбита дорога по вулиці Лесі Українки стає джерелом пилових бур.
В управлінні ЖКГЕ міської ради ще навесні обіцяли, що проїжджу частину відсиплють асфальтною «крихтою», оскільки для повноцінного капітального ремонту наразі немає коштів (та й він зараз буде неефективний, бо грунт має «влягтися», а це займе тривалий час).
«Треба, щоб хоча б декілька дощів пройшло, щоб відсів на місці земляних робіт утрамбувався. Тоді проведемо додаткову підсипку. Зараз сипати асфальтну «крихту» недоцільно: по-перше, буде осадка, по-друге, її не так багато в наявності», — пояснив Олег Годун.
Нагадаємо, раніше «Звягель-інфо» публікував матеріал про плани міської ради щодо капітального й поточного ремонту доріг і тротуарів у цьому році, а також про завершені й незавершені об’єкти галузі ЖКГ.
Олег БРЮХАНОВ, фото автора
Коментарі відсутні