
Парковка на березі Случі: доречний благоустрій чи «викидання коштів»?
- Топ новини
- 799
- коментар(і)
- 16-04-2025 19:16
Минулого тижня комунальне підприємство «Звягельсервіс» розпочало роботи з облаштування майданчика для паркування автомобілів відпочиваючих. Також планується розширення проїжджої частини вулиці Богуна, що забезпечить комфортніший проїзд до міського пляжу. Таким коментарем відреагували в управлінні житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради на публічні звинувачення в соцмережах, що, мовляв, черговий клаптик прибережної зони віддали у приватні руки під забудову. Йдеться про ділянку по вулиці Богуна навпроти фортеці, де ведуться земляні роботи з розчищення території. Деталі ситуації й різні точки зору зібрав «Звягель-інфо».
Хтось побачив «захват землі»
«Захват берега річки Случ чи чергова незаконна оборудка в м. Звягель», — так про подію на своїй сторінці в Фейсбуці написав депутат міської ради Олександр Поліщук. Він звинуватив органи місцевого самоврядування Звягеля в черговому, на його думку, непрозорому виділенні землі під забудову.
Розчищена ділянка на березі Случі по вулиці Богуна.
«До мене звернулися стурбовані мешканці м. Звягель із питанням: «А що відбувається на березі річки Случ по вулиці Богуна?» Чим ближче до закінчення каденції міського голови Боровця, тим зухвалішими стають схеми його команди. Спочатку під приводом очистки берега р. Случ та будівництва набережної в цій локації вирізано 168 дерев (хоча начальник управління ЖКГ Годун у своєму звіті чомусь подає тільки 110 дерев). І одразу хтось починає будівництво на цьому відрізку берега р. Случ. Виникають питання: хто надав дозвіл на будівництво в рекреаційній зоні? Для чого і для кого депутати Звягельської міської ради приймали в 2021 році програму з забороною будь-якого будівництва в рекреаційних зонах? З ким погоджували дозвіл на початок робіт (на сесіях Звягельської міської ради таких питань не було)? Хто відповідатиме за спричинені збитки в природоохоронній зоні? Громада чекає на роз’яснення та відповіді на поставлені питання», — написав Олександр Поліщук.
Відповідь не забарилася: створюють затишний простір для відпочинку
Невдовзі управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради опублікувало у Фейсбуці роз’яснення: роботи відбуваються за планом — у межах створення публічного простору «Набережна», що визначено одним із пріоритетів за підсумками Громадської Асамблеї, яка проходила у Звягелі торік восени.
«Реагуючи на запити громадськості, рекомендації напрацювань Громадських Асамблей, було визначено урбаністичні простори, які, на думку учасників, варто створити і привести в належний стан.
Один із запропонованих просторів — Набережна (від пляжу — вгору за течією, правий берег).
Проєкт парковки.
Наразі продовжуються роботи з метою створення нового місця відпочинку для жителів та гостей громади — створення Набережної вздовж річки Случ. Вже розчищено берег річки від аварійних дерев та чагарників, підсипано щебеневою сумішшю існуючі доріжки. Висаджено близько 50 саджанців молодих дерев порід ялини, модрини, сосни та різні декоративні насадження. Важливо зазначити, що роботи виконує КП «Звягельсервіс», без залучення додаткового фінансування.
Роботи ще багато, але ми наполегливо працюємо, щоб створити сучасний та затишний простір для відпочинку.
Принагідно дякуємо всім жителям громади, хто активно долучається до наведення порядку та висаджування зелених насаджень на публічних просторах та місцях загального користування!» — йдеться в повідомленні житлово-комунального управління.
Облаштування прибережної зони — рішення громадськості
Начальник управління ЖКГЕ Звягельської міської ради Олег Годун нагадав, що створення цієї локації і благоустрій прибережної зони — одна з головних рекомендацій Громадської Асамблеї.
«Вже напрацьовані рекомендації щодо пріоритетних просторів:
✔ Парк захисників України (біля Будинку офіцерів);
✔ Парк культури та відпочинку, центральна алея, вхідна зона;
✔ Набережна — від пляжу вгору за течією (правий берег);
✔ село Майстрова Воля;
А також напрямки: система паркування; очищення води; залучення сільської молоді до розвитку громадських просторів; простори для психологічного відновлення та ментального здоров’я», — процитував він підсумки минулорічних обговорень.
«Нічого не роблять — погано, щось роблять — ще гірше»
Традиційно, громада по-різному відреагувала на подію, що виразилося в десятках коментарів під публікаціями і їх поширеннями.
«Підтримую! Створення сучасної набережної — важливий крок до комфортного та екологічного міста. Так тримати!» — написав Дмитро.
«А яка реальна життєва необхідність у рекреаційній зоні міста будувати парковку автомобільного транспорту?» — запитує Людмила.
«Це все добре, але чи на часі? Ворог наступає і просувається вглиб нашої території. Хто відпочивати буде на тому гарному пляжі? Ще торік у Покровську саджали квіти замість фортифікаційних споруд і зброї. Де зараз ті, хто саджав?» — обурена Ліза.
«Люди схаменіться! Благоустрій — це добре... Але! Я бачив, як у 2022 р. в Бахмуті садили рози та проводили благоустрій. А за 10 км уже був москаль... Може, поки не на часі?! Одні в Києві посеред міста вирішили ставок оновити, інші набережну...» — пише Володимир.
«Як нічого не роблять — погано, коли щось роблять — ще гірше», — висловився Славік.
«На річці парковка — то святе. Зробіть тротуари нормальні, а то ноги можна повикручувати, а не парковка на річці. Жах», — вважає Надя.
«У чиновників у Звягелі вже розпочалися вибори?» —
продовжив публічний діалог у Фейсбуці з ОМС Звягеля Олександр Поліщук. — саме так можна оцінити дії влади. Вони почали робити абсолютно безглузді речі, щоб показати свою роботу.
На мою публікацію про «захват» берега р. Случ отримав відповідь, що це будується парковка. В країні йде війна. У вас немає грошей на підтримку мобілізованих, зате є гроші на втілення дебільних рішень. Я вибачаюсь, але не знайшов інших слів, щоб прокоментувати дії чиновників Звягельської міської ради.
Ви спитаєте: а хто прийняв таке рішення, звідки гроші на будівництво? Можливо, таке рішення прийняли депутати Звягельської міської ради? Ні, депутати такого рішення не прийняли і, відповідно, не виділяли на це фінансування. Чиновники Звягельської міської ради приймають рішення на свій смак».
Роботи виконують із мінімальними затратами
«Наразі всі роботи виконує комунальне підприємство з мінімальними затратами і з залученням активної громадськості (за що їм велика подяка). Глобальні речі будемо разом робити після Перемоги», — відповів на цей та інші закиди Олег Годун.
«Траксор» вийде на воду після завершення нерестового періоду
Оскільки тема безпосередньо стосується стану річки й прибережної зони, у коментарях порушили питання подальшого чищення Случі, поглиблення русла із використанням «чудо-машини» — БФУ «Траксор».
«Треба, щоб та чудо-машина з очищення річки проїхалась і від моста підвісного на «Лубчиці» до пляжу в «Зелених». Бо там теж жах…» — Запропонувала Алла.
«Дякуємо за звернення! У цьому році плануємо роботи вгору за течією р. Случ — від будинку дитини до дамби. Після завершення нерестового періоду, з початку червня, буде плавати чудо-машина. Наразі розробляється проєкт, він на стадії проходження оцінки впливу на довкілля. Після отримання проєктно-кошторисної документації, при наявності бюджетних коштів, будемо планувати роботи з очищення русла річки Случ», — зазначив Олег Годун.
«Спочатку городик, садок, туалетик, а там дивись і хороми збудуються», —
відповів Олег Годун на звинувачення з боку одного з мешканців, що міська рада відібрала заради парковки в людей землю, де був садок і городи.
«То — земля комунальної власності, тобто, власник тієї землі — громада! Перед тим, як робити стоянку для відвідувачів набережної і засипання сумішшю, зібрали шар грунту, який складується на території комунального підприємства. У подальшому грунт буде використаний для впорядкування клумб нашої громади.
Мешканці зробили садок? Наскільки мені відомо, там інша історія. Хтось намагався в такий спосіб прихватити земельну ділянку», — прокоментував Олег Годун.
Є приклад площі Лесі Українки: замість хаотичних городів — паркова зона
Нагадаємо, схожі сварки між жителями окремих будинків і органами влади за нібито «нічийну» землю вже були. Декілька років тому проти благоустрою виступали жителі п’ятиповерхівки на площі Лесі Українки.
Нині тут замість чагарників і «хаотичної картопельки» на самозахопленій під городництво землі — комфортна зона відпочинку для батьків із дітьми.
Олег БРЮХАНОВ
Фото Артема ТАРАСЮКА, а також зі сторінок управління ЖКГЕ та Олександра Поліщука у ФБ
Коментарі відсутні