ВПРОВАДЖУЄМО ДУХОВНЕ ВИХОВАННЯ

Нещодавно Новоград-Волинський приймав учасників науково-практичної конференції «Виховання дітей та молоді на духовно-моральних цінностях: досвід, проблеми, перспективи».
Мета заходу: проаналізувати актуальні питання впровадження духовно-морального виховання молодого покоління, викладання курсів «Основи християнської етики», «Етика: духовні засади», «Етика» презентувати нові навчально-методичні комплекси та програмне забезпечення курсу, ознайомитися з практиками духовно-морального виховання та викладання основ християнської етики, напрацювати шляхи покращення ефективності духовно-морального виховання молоді.
У конференції, що проходила в місцевому колегіумі, взяли участь представники Міністерства освіти та науки України, науковці, викладачі Національного університету «Острозька академія», Житомирського Державного університету ім.І.Я.Франка, Житомирського інституту післядипломної освіти, посадовці, методисти, психологи, вчителі, батьки, представники різних християнських конфесій, видавництв, ЗМІ.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся міський голова М.П.Боровець, який наголосив на важливості виховання дітей на духовно-моральних цінностях, співпраці з науковцями, практиками, різними релігійними конфесіями. З метою покращення сімейного виховання дітей, Микола Петрович запропонував запровадити в місті, в неділю, День сім’ї.
Заступник міського голови Валентина Титяневич, яка вела пленарне засідання конференції, запропонувала присутнім для обговорення проект звернення до новоград-волинців.
Василь Михайлович Жуковський — доктор педагогічних наук, професор, декан Національного університету «Острозька академія» — акцентував увагу присутніх на досвіді роботи щодо викладання предмету Основи християнської етики. За даними Міністерства освіти та науки України, такий предмет викладається в кожній п’ятій українській школі. На Рівненщині вже склалася система його викладання, розроблені програми, випущені підручники, хрестоматії для учнів 5-6 класів, рекомендовані розроблені Міністерством освіти комплекти посібників для учнів 1-11 класів. В академії готують викладачів «Християнської етики», ведуться курси підвищення кваліфікації для вчителів, які викладають цей предмет. Василь Миколайович висловив готовність надати практичну допомогу новоград-волинським освітянам у запровадженні в школах «Основи християнської етики». Враховуючи бажання міської влади, громадськості підтримати досвід посиленої уваги до виховання дітей на засадах головних християнських заповідей, пан професор запропонував зробити Новоград-Волинський експериментальним майданчиком у реалізації цієї дуже важливої справи. Послуги рівненського видавництва щодо друку підручників запропонував його директор — Сергій Макаревич.
Дуже емоційним та переконливим був виступ члена-кореспондента академії педагогічних наук Василини Хайруліної — директора Київського колежу ім. Василя Сухомлинського. Навчальний заклад, який вона очолює, має кількарічний, вдалий досвід викладання предмету «Етика — духовні засади» для всіх учнів I-II класів і по праву вважається школою духовного зростання. Через те, що Міністерство освіти загальмовує процеси прийняття програм у цій галузі, видачу ліцензій на викладання та рекомендації відповідним підручникам, Київський колеж проявив у свій час власну ініціативу і вже має позитивні плоди своєї діяльності, підтримку батьків та учнів.
Магістр теології та Біблії, вчитель з 30-ти літнім стажем Марія Влад з Чернівців, поділилася своїм досвідом 15-ти річної роботи з викладання курсу «Християнської етики». Вона створила та видала власні програми, посібники, написала понад 60 пісень для уроків. Пані Марія впевнена в тому, що такий предмет «пропонує дітям гарну духовну їжу», вчить добру і милосердю, адже цих чеснот так бракує в сучасному суспільстві. Ректор Житомирсього інституту післядипломної підготовки вчителів І.І.Якухно звернув увагу на недостатню увагу з боку державних інституції на моральне виховання дітей та молоді. Дуже добре, що прогалини в цьому ліквідовуються на рівні таких міст як Острог, Чернівці, Новоград-Волинський. Сам же Іван Іванович є прихильником введення в школах такого предмету як «релігієзнавство», який мають вести спеціально підготовлені фахівці. Наразі він пообіцяв підтримку новоград-волинським педагогам з боку інституту. Перед присутніми виступив Благочинний Новоград-Волинського приходу православних церков МП отець Стефаній, який має досвід роботи в одній із 8 недільних шкіл міста. За його словами, завданням церкви було завжди допомагати людям переживати важкі часи. І сьогодні священнослужителі готові разом із педагогами, владою активно долучитись до такого богоугодного діла як виховання дітей на духовно-моральних цінностях. У роботі пленарного засідання конференції взяли участь також отці Валентин, Ярослав — священнослужителі православних Храмів міста, отець Віталій — настоятель римо-католицької парафії церкви Христа Царя Всесвіту, Мікса Марія-Регіна — викладач недільної школи при римсько-католицькій церкві, О.Щавлінський — керівник християнсько-просвітницької організації «Нова надія». В.Михайлов — представник Церкви Євангельських Християн Баптистів.
Учасники конференції прийняли звернення до громади міста з метою об’єднання зусиль всіх у моральному вихованні дітей та молоді, допомозі їм зробити правильний життєвий вибір та протистояти спокусам. У прийнятій резолюції передбачені конкретні шляхи покращення морально-духовного виховання в місті.
С.ЧАЧИНА, начальник відділу інформації та зв’язків із громадськістю міської ради