ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПРОГРАМИ КАНДИДАТА В ПРЕЗИДЕНТИ ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА ПІДТВЕРДЖЕНА ПРАКТИКОЮ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПРОГРАМИ КАНДИДАТА В ПРЕЗИДЕНТИ ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА ПІДТВЕРДЖЕНА ПРАКТИКОЮ

На 12-му з’їзді Партії регіонів кандидат у Президенти України Віктор Янукович презентував свою передвиборну програму «Україна для людей», центральне місце в якій відводиться вирішенню нагальних проблем економічного характеру. Адже без зростання національної економіки неможливо подолати проблему безробіття, збільшити зарплати і пенсій, відродити українське село, вирішити масу інших актуальних проблем суспільства.
Особливістю економічної програми кандидата в Президенти В.Януковича є той факт, що її розробкою займались визнані фахівці в економічній галузі, а ефективність її положень підтверджена практикою.
Наприкінці лютого 2003 року Прем’єр-міністр В.Янукович направив депутатам Верховної Ради України для подальшої спільної роботи проект програми очолюваного ним Кабінету Міністрів. У проекті було заявлено, що уряд «реально й у найкоротший термін» має намір досягти у 2003-у році зростання ВВП на 5-6%, а у 2004-у — 8%. На основі забезпечення зростання економіки також планувалося забезпечити зростання реальної зарплати у 2003-2004 роках в середньому на 12-15%.
В основі підходу лежала концепція зниження податкового тиску на суб’єкти господарювання та доходи населення, створення умов для стійкої купівельної спроможності гривні. Результат: у 2003 році середня заробітна плата працівників бюджетної сфери збільшилась на 23%. Розмір пенсій зріс на 12%. Приріст ВВП склав 9%, а зростання показників розвитку інвестиційного сектору — рекордні 32%. Підхід був правильний. Вже у 2004 році зовнішньоторговельний баланс України був зведений із профіцитом у 6,9 млрд. дол. Показово, що у 2006 році Ю.Тимошенко «спромоглася» закінчити фінансовий рік із дефіцитом у 2,9 млрд. дол. Її економічна концепція повністю провалилася.
Наприкінці 2006 року при уряді В.Януковича темп приросту ВВП збільшився з 5,5% (на 1 серпня 2006) до 7,1% — за 2006 рік, вдалося зупинити спад виробництва в АПК, що був отриманий «у спадок» від Ю.Тимошенко. З початку 2007 року було досягнуто збільшення об’ємів виробництва на 3,4%. Саме уряд В. Януковича вперше ініціював створення резервних запасів зерна в державі (що дозволяє підтримувати стабільні роздрібні ціни на хліб). 4 червня 2007 року була прийнята відповідна постанова Кабінету Міністрів. У 1,4 рази більше, ніж у 2006 році, виділено коштів на фінансову підтримку підприємств АПК через механізм здешевлення короткострокових та середньострокових кредитів. І тут програма розвитку української економіки, запропонована В.Януковичем, — спрацювала на всі 100%!
А Ю.Тимошенко у 2007 році не запропонувала ніякої програми, підмінивши її набором свідомо нездійсненних обіцянок та пропагандистських штампів.
Головна особливість економічної програми В.Януковича — її системність. Програма будується за принципом небаченої науково-технічної системи, де всі її елементи взаємозв’язані між собою. Податкові канікули на 5 років для малого бізнесу зупинять зростання зубожіння та безробіття, дадуть мільйонам працьовитих українців можливість заробити, щоб прогодувати свої родини.
Підтримка базових галузей економіки (машинобудування та металургії, хімічної та вугільної промисловості) необхідна для завоювання нових ринків, які наповнять валютою бюджет для виконання соціальних зобов’язань держави перед слабкими і незахищеними верствами населення (ветеранами, пенсіонерами, інвалідами).
Підтримка розвитку АПК, відродження українського села дозволить не допустити передачі українських чорноземів міжнародним картелям в рахунок сплати боргів, нароблених Ю.Тимошенко.
Розвиток альтернативних джерел енергії, модернізація виробництв, що заміщають імпорт, ставка на високі технології дозволять Україні найближчим часом перейти на модель інноваційної економіки.
У програмі передбачено збереження більш як 2000 сільських шкіл через відміну обмежень у наповнюваності учбових класів. Зміцнення системи освіти — ще один ресурс для формування в Україні інформаційної моделі економіки ХХІ століття.
Мета В.Януковича — перетворення України в лідера країн Східної Європи за інвестиційною привабливістю та якістю життя людей. Основа такої моделі — прийняття нового податкового кодексу, зниження ПДВ до 17% до 2011 року, поетапне зниження податку на прибуток до 16%, прийняття жорстких законів та посилення вимог до роботи банків та фінансових компаній.
В.Янукович на посту Президента дасть мільйонам громадян нашої країни можливість забути про злидні. Люди з упевненістю будуть дивитися в майбутнє своєї держави, в майбутнє своїх дітей.