ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: ВІДНОВИТИ УКРАЇНСЬКУ ЕКОНОМІКУ БУДЕ НЕЛЕГКО.  АЛЕ МИ ЗНАЄМО, ЯК ЦЕ РОБИТИ. І МИ ЗРОБИМО ЦЕ

ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: ВІДНОВИТИ УКРАЇНСЬКУ ЕКОНОМІКУ БУДЕ НЕЛЕГКО. АЛЕ МИ ЗНАЄМО, ЯК ЦЕ РОБИТИ. І МИ ЗРОБИМО ЦЕ

Cухі цифри Держкомстату зафіксували найголовнішу, вельми невтішну для України, новину: в той час, як більшість країн не просто відновилися, але ще й зуміли за ці два роки модернізувати економіку, Україна не лише нічого не зробила для стабілізації ситуації, держава продовжує скочуватися все далі вниз, провокуючи додатково до економічної кризи ще й важку бюджетну кризу.
Вперше країна увійшла до нового року, не маючи бюджету, не маючи жодних орієнтирів і жодних планів виходу з кризи і нормалізації ситуації
На думку народного депутата, керівника виборчої кампанії Партії регіонів, міністра фінансів в Опозиційному уряді Миколи Азарова, особливо засмучує той факт, що продовжується важка стагнація в будівництві. Будівництво — це той локомотив, який мало залежить від зовнішніх ринків, і, спираючись на розвиток цього сектору, можна поступово виводити економіку з хаосу і безладу.
Друга важлива особливість — це те, що уряд абсолютно нічого не планує зробити для заохочення інвестицій, для заохочення малого і середнього бізнесу.
Метушня із земельними актами, яка почалася за три чи чотири місяці до виборів, також не здатна змінити ситуацію. Більш того, їх видача в цілому ряді випадків, що називається, в пожежному порядку, без проведення необ-хідних топографічних робіт на місцевості, встановлення меж, кордонів, точного місця розташування ділянки вже в недалекому майбутньому неминуче призведе до величезної кількості майнових суперечок і великих проблем.
І останнє — безпрецедентна ситуація з проходженням платежів з рахунків місцевих бюджетів. Вже два місяці місцеві бюджети не мають можливості розпоряджатися своїми грошима. В результаті населення не отримує необхідних виплат, не виділяються гроші на очищення вулиць, ремонти. Вся країна потрапила в блокаду через безвідповідальність уряду, який витрачає і знаходить гроші на що завгодно, на всі свої передвиборні заходи.
Уряд Тимошенко чомусь вважає результати цієї катастрофічної діяльності своїми успіхами.
«Все, звичайно, залежить від точки зору. А об’єктивна точка зору говорить про те, що ми з вами разом отримали, «завдяки» діяльності такого «унікального уряду», катастрофічний обвал, відкотилися за рівнем розвитку економіки в 90-і роки, — переконаний Микола Азаров. — Втрачена п’ятирічка, втрачено десятиліття»...
Чи є вихід із ситуації? Вихід є. Команда Віктора Януковича — це команда кризових менеджерів, які уміють ефективно працювати в найскладніших умовах і мають програму структурних реформ, що будуть реалізовані негайно.
На думку народного депутата від Партії регіонів, міністра економіки в Опозиційному уряді Ірини Акимової, найближчим часом абсолютно необхідно здійснити наступні заходи.
Перше. Потрібно прийняти прозорий, зрозумілий, реалістичний бюджет разом з програмою, яка показує, яким чином регулюватиметься і поступово знижуватиметься бюджетний дефіцит, як регулюватиметься рівень державного податку, як ми розплачуватимемося по боргах, які зробив уряд Тимошенко.
Друге. Необхідно зайнятися оздоровленням фінансового сектору. Сьогодні 12 банків знаходяться в управлінні тимчасових адміністрацій, і рівень проблемних кредитів перевищує 30%, що, на думку міжнародних експертів, є дуже небезпечним чинником.
Для цього є необхідне законодавство. Парламент прийняв його ще рік тому. Але уряд до цих пір нічого не зробив ані з системними банками типу банку «Надра», ані з дрібнішими банками, в яких зберігає свої гроші величезна кількість вкладників.
Третє. Необхідно забезпечити істотне поліпшення в Україні інвестиційного клімату. Для цього Віктор Янукович пропонує надати малому бізнесу податкові канікули строком на 5 років. Також пропонується з 2011 року почати зниження податку на прибуток — спочатку з 25% до 20%, а потім поетапно — до 16%.
Важливо захистити права власників. Реприватизації не буде. Інвестори можуть сміливо приходити до України, знаючи, що їх права будуть захищені.
Четверте. Прийняття Податкового кодексу з мораторієм на зміну податків після його прийняття — це найголовніша міра, яка забезпечить стабільність правил податкової гри.
Зрозуміло, що рівень державних інвестицій у нинішніх складних умовах не буде дуже високим. Але те, що залишиться в бюджеті після виконання всіх соціальних зобов’язань, після підвищення соціальних стандартів, необхідно направити в сектори, які підтримають внутрішній попит, у тому числі — в інфраструктуру ЖКГ.
Це програма кандидата в Президенти Віктора Януковича і його команди на найближчу перспективу. Останні реформи теж не змусять себе довго чекати.
Прес-служба Партії регіонів