«ЗВЯГЕЛЬСЬКІ ОСКАРИ» — КРАЩИМ ЗА ПІДСУМКАМИ МИНУЛОГО РОКУ

«ЗВЯГЕЛЬСЬКІ ОСКАРИ» — КРАЩИМ ЗА ПІДСУМКАМИ МИНУЛОГО РОКУ

Нагородження переможців виконання програми економічного й соціального розвитку міста за минулий рік відбулося у великій залі Палацу культури 12 лютого. Урочиста подія, слідуючи усталеному роками сценарію, пройшла урочисто, святково й велелюдно. Лауреатів конкурсу традиційно привітав міський голова, який від імені громади подякував переможцям і номінантам за плідну роботу, спрямовану на покращення рівня життя в місті.
Спочатку відзначили кращих у шести колективних номінаціях. У порівнянні з попереднім роком їх перелік зазнав незначних змін — місце у шістці надали галузі спорту й фізичної культури (замість номінації «Найактивніша громада року»).
Традиційно розпочали з відзначення лідерів у галузі промисловості. До трійки увійшли:


— ВАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» (голова правління Портянко Сергій Федорович). Обсяги виробництва за 2009 рік на хлібозаводі склали понад 21 мільйон гривень. На підприємстві працює 251 чоловік. До місцевого бюджету сплачено понад 800 тисяч гривень, до державного — близько 2,5 мільйонів. У 2009 році зросла середньодобова випічка хлібобулочних виробів більш, як на одну тонну. У планах хлібозаводу — нарощування обсягів виробництва дрібно-штучних виробів.
— ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез» (директор Перерва Валерій Ігорович). Товариство спеціалізується на виробництві інфузійних розчинів. У 2009 році продовжило розвиток, про що свідчить випуск нових видів продукції та приріст обсягів виробництва у порівнянні з попереднім роком на 55%. Товариство удосконалює процес виробництва — модернізуються технології, що відповідають міжнародним стандартам GMP. До місцевого бюджету підприємством сплачено понад півмільйона гривень.
— ТОВ «Новотекс» (директор Янець Олександр Васильович). Підприємство спеціалізується на обробці готового одягу (прання та термічна обробка). Перше в Україні підприємство такого типу. Містить «ноу-хау» в обробці текстилю та готових виробів, значно покращує їх якість. Виробничі потужності дозволяють переробляти до 50 тисяч одиниць готової продукції щодоби. Обсяги виробництва за 2009 рік склали 7,4 млн. грн. На підприємстві — найвищий рівень заробітної плати серед промислових підприємств міста.
Вдячні новоград-волинці пам’ятають заслуги Віктора Весельського перед містомУ сфері малого й середнього бізнесу переможцями конкурсу обрали:
— Кооперативний ринок «Урожай» (директор Григоренко Валентин Васильович). Ринок «Урожай» є найбільшим за площею серед споріднених не лише в Житомирській області, а й серед наших сусідів — рівненчан та хмельничан. На його території розміщений продовольчий, промисловий, фуражний та автомобільний ринки. За підсумками 2009 року ринок «Урожай» перерахував до міського бюджету 574 тисячі гривень. Товарообіг за 2009 рік склав понад мільйон гривень.
— Приватного підприємця Юшманова Ігоря Геннадійовича. Вид діяльності — торгівля побутовою технікою. Ігор Юшманов надає благодійну допомогу дітям-спортсменам, інвалідам та одиноким непрацездатним громадянам, виступає спонсором свята «Лесині джерела», допомагав у проведенні ювілейного концерту ансамблю «Полісся».
— Приватного підприємця Осінську Наталію Григорівну — власника кафе «Аннабель». За короткий період роботи кафе набуло популярності серед жителів міста та знайшло багато постійних клієнтів. Тут організовують тематичні вечори: українські вечорниці, вечори у стилі «ретро», романтичні вечері тощо.
У номінації «Підприємства житлово-комунальної галузі» трійку кращих за підсумками минулого року сформували:
— Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Колорит» (керівник Легенчук Анатолій Володимирович). Колектив об’єднання займає активну позицію щодо зразкового порядку та благоустрою. Працює за передовими методами обслуговування житла та прибудинкової території, залучаючи до цієї роботи всіх мешканців будинків. Проведена значна робота із благоустрою прибудинкової території по вул.Івана Франка. Збудований дитячий майданчик, відновлений майданчик для збору твердих побутових відходів.
— Новоград-Волинське управління експлуатації газового господарства (начальник Додонов Микола Олександрович). Підприємство обслуговує три райони Житомирської області. До сфери діяльності входить: постачання газу, безаварійна експлуатація газового господарства, здійснення технічного обслуговування газового обладнання, газифікація. Колектив налічує 375 працівників. За 2009 рік газифіковано природним газом 1145 квартир, прокладено 72 км газових мереж та 14 км дворових вводів.
— Виробнича приватна фірма «Житомирліфт-1» (керівник Дзюман Олександр Миколайович). Підприємство обслуговує біля 80 ліфтів міста. Спільно з Програмою ООН проведені ремонти ліфтів в ОСББ «Згода» та «Роялті». За підтримки державної програми та співфінансування з місцевого бюджету проведені капітальні роботи в ОСББ «Вікторія», «Колорит» та «Звягель».
Під командуванням полковника О.В.Нестеренка 30-та бригада увійшла до числа кращих частин Збройних сил УкраїниУ галузі освіти лідерами визнано:
— Новоград-Волинський колегіум (директор Седлецька Камілія Домініківна). Школа є експериментальним майданчиком регіонального рівня з теми «Проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу». У 2009 році 37 учнів стали призерами та переможцями міських предметних олімпіад, 8 учнів — олімпіад обласного етапу. Учні колегіуму були переможцями міського конкурсу «Учень року» в номінації «Інтелектуал року» та в номінації «Лідер року». Два учні стали призерами обласного рівня Малої академії наук.
— Дошкільний навчальний заклад №4 «Сонечко» (завідуюча Башинська Лідія Олександрівна). За концепцією дошкільний заклад має гуманітарно-естетичний напрям. Важливим аспектом у роботі колективу є співпраця з родинами. Протягом 2009 року було проведено день батьківського самоврядування, родинне свято «Моя родина — України краплина», виставка робіт «Разом з татом і мамою».
— Інформаційно-методичний центр управління освіти й науки міської ради (завідувач Ліневич Павло Казимирович). Протягом 2009 року ІМЦ підготовлено та проведено дві науково-практичні конференції Всеукраїнського рівня. Приділяється увага підвищенню фахового рівня педагогічних працівників шляхом залученням їх до творчих поїздок, знайомством з передовим педагогічним досвідом освітян країни. Колектив ІМЦ нагороджений Почесною грамотою Академії педагогічних наук України і став першим серед подібних методичних підрозділів у Житомирській області, що отримав таку високу відзнаку.
У галузі охорони здоров’я оргкомітет конкурсу цьогоріч обрав:
— Центральну міськрайонну аптеку №217 (завідуюча Сахненко Тамара Романівна). Колектив аптеки формують 110 працівників. Серед них — 20 провізорів та 60 фармацевтів. На підприємстві створено інформаційний відділ професійної комунікації, де щоденна взаємодія з лікарями розглядається як лікувальне партнерство. На десятій церемонії нагородження професіоналів фармацевтичної галузі України «Панацея-2009» ЦМРА №217 стала переможцем у номінації «Мережа комунальних аптек».
— Відділення інтенсивної терапії новонароджених Новоград-Волинського міськрайТМО (завідувач Левченко Оксана Олександрівна). Єдине в Україні на базі району відділення такого типу. Оснащене сучасним обладнанням для надання допомоги новонародженим.
— Обласний спеціалізований будинок дитини Житомирської обласної ради (головний лікар Радченко Василь Олександрович). Тут цілодобово перебуває 50 вихованців віком до 5 років. Колектив постійно опікується, щоб якомога більше дітей було прооперовано, що значно впливає на зростання всиновлення та взяття під опіку діточок. Так, у 2009 році було усиновлено 9 дітей, що позитивно позначається на їх соціальному стані.
У галузі спорту та фізичної культури кращими визнали:
— Дитячо-юнацьку спортивну школу (директор Єрмаков Володимир Петрович). У школі займається понад півтисячі учнів. Протягом 2009 року вихованці спортшколи взяли участь у 63 змаганнях міського, обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів. Команда юнаків з волейболу стала переможцем V обласних літніх юнацьких спортивних ігор Житомирщини, посіла IV місце у чемпіонаті України серед юнаків. Вихованці школи беруть участь у чемпіонатах світу та Європи з карате-до.
— Комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу ФСТ «Спартак» (директор Беспалий Анатолій Олександрович). Вихованці КДЮСШ взяли участь у 35 змаганнях різних рівнів. Вдало виступила команда дівчат з вільної боротьби на VІ Всеукраїнській спартакіаді «Юний спартаківець», що зайняла друге командне місце серед 15 команд областей України. Команда юнаків посіла четверте місце з 20 команд. Призерами чемпіонату України у 2009 році стали 5 спортсменів.
— Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки (директор Кащук Микола Володимирович). За роки існування позашкільним закладом підготовлено плеяду спортсменів високого класу з плавання, футболу, греко-римської боротьби та легкої атлетики. У 2009 році відкрито ще й відділення шейпінгу. Випускники клубу складають кістяк місцевої футбольної команди «Звягель-750», котра протягом останніх двох років успішно виступає в чемпіонаті Житомирщини.
Із трійки колективів, представлених у кожній із номінацій, обрали по одному кращому для занесення на міську Дошку пошани. Ними стали: «Новоград-Волинський хлібозавод», ринок «Урожай», ОСББ «Колорит», колегіум, ЦМРА №217 та ДЮСШ.
Хлібозавод (голова правління С.Ф.Портянко) є щорічним лауреатом конкурсу «Гордість міста»Особистих номінацій, як і торік, було п’ятнадцять.
Керівником року визнали Рибінського Володимира Івановича, директора ТОВ ВО «Техна». Під керівництвом Володимира Івановича підприємство, що займається виготовленням обладнання для птахофабрик і свинокомплексів, динамічно розвивається, експортуючи свою продукцію в 24 країни світу. Колектив товариства відзначено дипломами за найкращу виставкову експозицію в Астані, нагороджено на виставках у Мінську, Москві, Києві, Узбекистані. Володимир Іванович також і меценат. На проведення загальноміських заходів ним було надано благодійної допомоги на суму близько 140 тисяч гривень.
«Учитель року» — Гончарук Тамара Василівна, учитель біології Новоград-Волинського колегіуму. Тамара Василівна залучає учнів до дослідницької роботи в рамках Малої академії наук. Її учні — переможці обласного етапу МАН, учасники Міжнародного конкурсу «Я і моя Україна».
«Лікар року» — Болюх Анатолій Григорович, лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії міськрайТМО. За професійну діяльність, впровадження сучасних методів лікування Анатолій Григорович нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я.
Новою відзнакою — «Патріот міста» — нагородили заслуженого лікаря України Весельського Віктора Леонідовича, у минулому — головного лікаря Новоград-Волинського міськрайТМО, нині — заступника начальника управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Державного управління справами Президента України.
«Креативна особистість» (теж нова номінація) — Ющенко Олександр Миколайович, генеральний директор ПП «Меблева фабрика «Мірт». Вишуканість дизайну, ручна робота, екзотична деревина, висока якість – риси, що характеризують вироби меблевої фабрики. Продукція підприємства — одна з найкращих в Україні. О.М.Ющенко нагороджений «Срібною медаллю Міжнародного рейтингу «Золота Фортуна», орденом «За заслуги ІІІ ступеня».
У цікавій і теж новій для цьогорічного рейтингу номінації «Знак якості» відзначено Перерву Валерія Ігоровича, директора підприємства «Новофарм-Біосинтез». Як зазначили під час нагородження, за роки існування підприємством було випущено мільйони пляшок лікарських засобів, за кожною з яких стоїть життя людини.
«Милосердя року» — Радченко Василь Олександрович, головний лікар обласного спеціалізованого будинку дитини, заслужений лікар України.
«Військова доблесть» — полковник Нестеренко Олександр Володимирович, командир 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади, начальник Новоград-Волинського гарнізону. За підсумками бойової підготовки в 2009 році бригада визнана кращою частиною серед частин 8-го армійського корпусу та однією з кращих у Сухопутних військах Збройних сил України.
В оригінальній номінації «Щире серце» нагородили Газарова Андрія Олексійовича, приватного підприємця, благодійника і спонсора, хрещеного батька 98 дітей.
«Тренер року» — Мельник Сергій Миколайович, старший тренер-викладач із вільної боротьби дитячо-юнацької спортивної школи Житомирської обласної ради. Головний тренер збірної Житомирської області з вільної боротьби. За останні три роки виховав шість майстрів спорту України.
«Спортсмен року» — Михалькевич Ян Володимирович, вихованець ДЮСШ відділення волейболу, дворазовий чемпіон України, член юнацької збірної України.
«Студент року» — Дідик Світлана Сергіївна, студентка четвертого курсу Новоград-Волинського медичного коледжу, активний волонтер загону «Милосердя», лауреат ІІ премії Всеукраїнського фестивалю мистецтв студентів-медиків «Ліра Гіппократа», лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні «Перлина України».
«Учень року» — Чайковський Едгард Вікторович, учень одинадцятого класу гімназії імені Лесі Українки. Едгард є членом міської «Школи лідера», постійний ведучий багатьох шкільних та загальноміських заходів, стипендіат міського голови.
«Родина року» — сім’я Лашевич, Олександр Броніславович і Леся Віталіївна, керівники гуртків творчо-виробничого центру для дітей та юнацтва. Родина Лашевич є співавторами міського рушника громадської єдності, постійними учасниками свята «Лесині джерела», виховують чотирьох дітей.
Насамкінець підготували головний сюрприз — «Лідером року» було визнано міського голову Боровця Миколу Петровича. За особисте лідерство та залучення громади до вирішення питань з покращення умов проживання у місті Микола Петрович нагороджений подякою Муніципальної програми врядування та сталого розвитку ООН. Міська громада за період роботи Боровця на посаді мера — багаторазовий переможець Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. М.П. Боровець нагороджений Почесною грамотою Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України. Указом Президента України Віктора Ющенка Миколу Боровця нагороджено орденом «За заслуги ІІІ ступеня».
Переможці в особистих і колективних номінаціях були нагороджені пам’ятними посвідченнями й відзнаками, до яких поступово приживається народна назва «Звягельські Оскари».
Варто додати, що організатори конкурсу щороку дискутують про оновлення номінацій, декларують прагнення більше відзначати людей робітничих, не публічних професій. Але, як бачимо, цьогоріч ані слюсарів, ані зварювальників, ані механіків чи, приміром, водіїв серед переможців немає. Тому оргкомітет конкурсу — відкритого рейтингу популярності «Гордість міста» — рішенням виконкому вже зараз рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій різних галузей готувати свої пропозиції щодо номінацій та переможців за підсумками 2010 року.
Підготував Олег БРЮХАНОВ
Фото Віктора ТИМОЩУКА