НОВА ВЛАДА РОБИТЬ СПРОБИ ВІДРОДИТИ ПРОГРАМУ МОЛОДІЖНОГО БУДІВНИЦТВА

НОВА ВЛАДА РОБИТЬ СПРОБИ ВІДРОДИТИ ПРОГРАМУ МОЛОДІЖНОГО БУДІВНИЦТВА

Ось на цьому пустирі колись обіцяли будинок для молодих сімейНарешті зажеврів промінчик надії в довжелезному тунелі, що відділяє пересічну молоду сім’ю від власного житла. Міська програма із забезпечення молоді квадратними метрами, котру затвердили ще у 2008 році депутати попереднього скликання, довгий час збирала пил у чиновницьких кабінетах. Нинішня влада про неї згадала. Й, хочеться вірити, має реальні наміри реанімувати. Тим більше, що серед передвиборних програмних тез міського голови Володимира Загривого одним із пріоритетних напрямків роботи значилося (дослівно): «Упродовж 2 років розпочати будівництво двох багатоповерхових будинків для молодих спеціалістів та одного будинку для військових за рахунок усіх джерел фінансування».
У вівторок, 21 грудня, міський голова Володимир Загривий провів зустріч із директором Житомирського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Павлом Шестопаловим. Спілкування минуло без присутності представників ЗМІ, проте одразу потому Павло Іванович погодився поділитися інформацією з кореспондентом «Звягель-Інформу».
Пан Шестопалов нагадав, що Новоград-Волинський свого часу вже розробив відповідну міську програму. Проте, особливості будівництва молодіжного житла у рамках державної програми полягають у тому, що проект має реалізовуватися на засадах співфінансування. Тобто, державний бюджет тільки в тому випадку надає кошти, якщо певне місто передбачило під ці цілі гроші у власному бюджеті. А за цим, відзначив Шестопалов, у Новограді-Волинському в попередні роки була затримка. Нині ж Володимир Загривий, зі слів Шестопалова, запевнив, що в бюджеті 2011 року будуть передбачені кошти під такий проект.
Не в останню чергу, одним зі стимулів для міської влади розпочати роботу в цьому напрямку має стати конкуренція. Адже в деяких містах Житомирської області (зокрема, Житомирі й Коростені) «молодіжні» квартири вже зовсім скоро отримають своїх господарів. Як стало відомо, «не сплять» і в Овручі — місто вже з нового року розраховує підключитися до проекту.
— Власне, варіантів (чи то — програм) для будівництва соціального житла в Україні передбачається декілька, — зауважив Павло Шестопалов. Не вдаючись поки що у подробиці, відзначимо, що відмінність між ними полягає в тому, яку частку коштів беруть на себе бюджети, а яку — майбутні новосели. Судячи зі слів пана Шестопалова, під котрийсь із цих проектів у держбюджеті 2011 року мають бути закладені гроші. Яка з програм «закрутиться», — таку й підтримає Фонд.
Нагадаємо, що в докризовий період будувати багатоповерхове житло в Новограді-Волинському декларували наміри щонайменше п’ять будівельних компаній. Їм було роздано в оренду земельні ділянки — у «Морському» та в районі вулиці Тимошенка. Втім, на етапі паперів усе й затихло.
Як повідомив заступник міського голови з питань архітектури, будівництва й земельних відносин Дмитро Ружицький, тиждень тому міська влада запрошувала представників цих компаній на зустріч. Приїхав тільки один. Решта — відбулися листами. Мовляв, від попередніх домовленостей не відмовляємося, просимо продовжити оренду, по можливості почнемо будівництво. Така постановка питання владу не влаштовує. Ружицький зазначив, що ситуацію по кожній компанії розглянуть на засіданнях депутатських комісій. Якщо побачать серйозність намірів, — договір оренди продовжать, якщо ж ні, — шукатимуть на це місце (себто земділянку) інших. Оскільки деякі компанії вже вклали власні кошти (в ті ж проекти землеустрою тощо), то загроза відмови у подовженні оренди має їх спонукати до дій.
Пов’язуючи це із перспективами саме молодіжного будівництва, Павло Шестопалов зауважив: на якому з можливих об’єктів у місті розпочнуться конкретні роботи, туди, за всіх інших сприятливих умов, і спрямує фінансування молодіжний Фонд.
Олег БРЮХАНОВ
Фото Віктора ТИМОЩУКА