За знаннями — із портфелями та оптимізмом
- Освіта
- 121
- 7 коментар(і)
- 06-09-2013 02:39
Згідно з даними міського управління освіти і науки, за шкільні парти цього навчального року сіли 682 першокласники у 25 класах (656 учнів у 26 класах минулого року). У всіх школах, окрім № 3 і № 8, є паралелі перших класів. Загальна мережа сьогодні складає 6294 учні, а за прогнозами управління освіти і науки, у 2015-2016 рр. кількість учнів сягне 6,5 тисяч, тоді як кількість дошкільнят складатиме приблизно 2,5 тисяч дітей.
Потужні державні субвенції останніми роками практично вдихнули в освітню галузь друге дихання, піднявши «з колін» багато дитячих садочків і шкіл. Основний акцент зроблено і продовжує робитися на ремонті та реконструкції дахів, систем водо- і теплопостачання, заміні вікон і дверей, придбанні комп’ютерної техніки, меблів.
У цьому плані, говорять в управлінні освіти і науки міської ради, багато здобутків, але й залишаються проблеми, над вирішенням яких працюватимуть спільно з владою. За умови надходження коштів державної субвенції, на нагальні потреби освіти цього року буде використано 12 мільйонів 524 тисячі гривень. Кожен керівник, наголошує начальник освітнього управління Ольга Ільяхова, постійно тримає руку керівництва «на пульсі» життєдіяльності свого закладу. Окрім вирішення матеріальних потреб, у новому навчальному році освітяни продовжують ставити перед собою головне завдання — бути в авангарді інноваційних змін та сміливо впроваджувати нові проекти. Це вже стало девізом роботи в галузі.
А працювати, безумовно, є над чим. Нині триває другий етап впровадження нових державних стандартів у освіті — аби підвищити її конкурентоспроможність. Цьогоріч вже з п’ятого класу вивчають другу іноземну мову та курс інформатики. Як засвідчив моніторинг, з 24 п’ятих класів міста 12 класів обрали для вивчення другу — російську мову, 7 — німецьку, 3 — французьку та 2 — польську. З другого класу, відповідно до нових стандартів, розпочали вивчати курс «Сходинки інформатики» — тож з’явилася нагальна потреба у збільшенні кількості і якості комп’ютерної бази у школах. Торік друга та сьома школи отримали у подарунок комп’ютерні класи, а за кошти бюджету розвитку міста в інші школи придбали комп’ютери на суму 96 тисяч гривень. Поповнюють базу освітяни і за рахунок спонсорської допомоги та участі у грантових проектах. Натомість для вирішення питання необхідно придбати комп’ютерної техніки на суму близько 650 тисяч — таке завдання ставлять у 2013 році.
Старша школа тепер є профільною — усі навчальні заклади визначилися з напрямами і активно напрацьовують сьогодні навчально-методичну базу. У 2013-2014 навчальному році продовжиться робота зі створення еколого-натуралістичного парку та природничого ліцею на базі ЗОШ № 5, що забезпечить подальше профільне навчання.
Керуючись державною стратегією розвитку освіти і низкою міських програм, які продовжать реалізацію у новому навчальному році, управління освіти і науки, разом з усіма структурними підрозділами та за підтримки міської влади, обіцяє й надалі забезпечувати сталий розвиток освіти Новограда-Волинського.
Фото Володимира ПОТАЙЧУКА
Коментарі 7
Кто хочет болтаться, тот и болтается, у меня есть информация, что подростковая преступность за последние 7 лет критически возросла (и отличается особой жестокостью), и, вполне возможно, это может провоцировать такая хвалёная любовь к компьютерам, точнее с продуктом их воздействия на психику.
Ksuha
14:09:59 21-09-2013
кстати, в этом есть и плюсы: ведь многие могли болтаться по улицам и нарушать закон.
admin
23:09:53 20-09-2013
прогресс все равно не остановить. но ведь и силой никого не заставляют сидеть за компом...
admin
23:09:34 20-09-2013
Что- что? Я и говорю здоровье было, дружба настоящая а не в чатах, самоубийств детских было меньше, и в церковно-приходских школах за три класа(при свечах и босиком)дети умудрялись выучить три языка, математику и азы физики и химии!
Ksuha
21:09:44 20-09-2013
а что поделаешь? раньше и электричества не было...и что?
admin
22:09:22 11-09-2013
Бідні діти! Комп'ютери - комп'ютери, а чого не нові спортивні майданчики, чому не басейни, замість комп'ютерних класів? Чому, у наших дітей є багато того що не було у нас, але вони не мають здоров'я, розуму, дружби та й щастя взазалом, що мали колись ми?
Ksuha
22:09:27 10-09-2013
значит было бы еще больше...
admin
17:09:26 21-09-2013