Загубили посвідчення водія, а у МРЕВ не має бланків!? Що робити?

Добрий день, редакція газети «Звягель»! Я загубив посвідчення водія, їздив у МРЕВ, щоб видали інше, але там пояснили, що бланків тимчасового посвідчення немає вже два місяці і не знають, коли будуть. А як же їздити без посвідчення, роз’ясніть, будь ласка?
Сергій К. с.Романівка, Новоград-Волинський район

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Порядок видачі та обміну посвідчення водія регулюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» від 8 травня 1993 року №340 та Інструкцією про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 грудня 2009 року №515.
ВИДАЧА ДУБЛІКАТУ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ У ВИПАДКУ ВТРАТИ
Інструкція №515 від 7.12.2009 р. передбачає, що у разі втрати посвідчення водія видається нове посвідчення водія з відміткою «Дублікат». На період оформлення дубліката посвідчення водія видається тимчасовий талон на право керування транспортним засобом відповідної категорії на два місяці після складання громадянином теоретичного і практичного іспитів. У разі потреби (надсилання запиту і одержання на нього відповіді, з’ясування окремих обставин, які пов’язані з втратою посвідчення тощо) строк дії талона може бути продовжений на один місяць.
Видача дубліката посвідчення водія замість втраченого у зв’язку із крадіжкою, стихійним лихом, пожежею, повінню тощо, якщо це підтверджено відповідними документами, проводиться без складання іспитів.
Обмін тимчасового талона на право керування транспортним засобом на посвідчення водія проводиться лише після перевірки особи на вчинення нею адміністративних правопорушень.
Якщо провести таку перевірку в Центрі неможливо, то обмін талона здійснюється після подання довідки про непозбавлення особи права на керування транспортним засобом, виданої підрозділом Державтоінспекції за зареєстрованим місцем проживання. Якщо особа без поважних причин не здійснила обмін тимчасового талона на посвідчення водія протягом трьох місяців після закінчення строку, на який він був виданий, то дублікат посвідчення водія видається після складання такою особою теоретичного і практичного іспитів. Особам, які втратили тимчасовий талон на право керування транспортним засобом, виданий на період оформлення дубліката посвідчення водія, новий талон видається на загальних підставах.
У разі неможливості перевірити факт попередньої видачі посвідчень водія або свідоцтв про закінчення закладу за наявними базами даних до Центру за місцем їх видачі в триденний термін направляються письмові запити.
На період отримання відповіді на запити особам видаються тимчасові талони строком на 2 місяці.
Видача тимчасових талонів проводиться за книгами обліку видачі тимчасових талонів на право керування транспортними засобами під особисті підписи осіб, які отримують тимчасові талони.
Якщо облік тимчасових талонів ведеться за допомогою комп’ютерної техніки, то по кожній тисячі бланків тимчасових талонів друкується реєстр тимчасових талонів на право керування транспортними засобами у порядку зростання номерів їх бланків. Реєстри зшиваються в окремі книги. Про отримання тимчасових талонів особи розписуються в екзаменаційних листах.
При видачі посвідчення водія тимчасові талони вилучаються і долучаються до матеріалів справи.
Знайдені посвідчення водія, замість яких видані нові з відміткою «Дублікат», а також посвідчення водія, які надійшли з консульських відділів (відділень) іноземних держав з інформацією щодо їх заміни на національне посвідчення водія цих держав, вважаються недійсними і здаються в Центр для знищення.
ВИДАЧА ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПОЗБАВЛЕННЯ ПРАВА КЕРУВАННЯ
Позбавлення осіб права керування транспортними засобами провадиться відповідно до чинного законодавства.
Якщо водій позбавлений права на керування лише однією або кількома категоріями транспортних засобів, то в посвідченні водія навпроти цих категорій компостером проставляється відповідна відмітка, після чого посвідчення водія повертається власнику.
Після закінчення терміну позбавлення права керування транспортними засобами посвідчення водія повертаються власникам або після складання іспитів зі знань Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами проводиться їх обмін. Особам, позбавленим права керування транспортними засобами за керування ними в стані сп’яніння, посвідчення водія може бути повернуто після обов’язкового проходження медичного огляду та складання іспитів зі знань Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами. При цьому іспит із навичок керування транспортними засобами приймається на транспортному засобі тієї категорії, права на керування яким особу було позбавлено.
ПОРЯДОК ВИДАЧІ
Під час оформлення документів для видачі або обміну посвідчень водія проводяться перевірки за відповідними автоматизованими базами даних раніше виданих посвідчень водія, наявності адміністративних правопорушень, осіб, позбавлених права керування транспортними засобами, документів, що перебувають у розшуку, осіб, які перебувають у розшуку, виданих свідоцтв про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв. За результатами перевірок отримані матеріали долучаються до документів. Посадові особи засвідчують результати перевірок особистими підписами (із зазначенням прізвища, імені та по батькові).
Після проведення перевірок на заяві посадовою особою робиться чіткий письмовий запис про прийняте щодо видачі або обміну посвідчення водія рішення, яке підтверджується підписом із зазначенням прізвища, імені, по батькові і дати.
У разі надання відмови у видачі або обміні посвідчення водія до заяви вноситься запис із зазначенням причин та підстав відмови.
Отже чинним законодавством України не передбачена така підстава для відмови у видачі тимчасового посвідчення, як відсутність бланків посвідчень. Тому у разі тривалої затримки у видачі тимчасового посвідчення необхідно звернутись до відповідного органу МРЕВ із письмовою заявою, яку направити рекомендованим листом або здати особисто в канцелярію для реєстрації.