Президент підписав Закон про чергову хвилю мобілізації. Кого будуть призивати та чого очікувати вже мобілізованим?

Добрий день, редакція газети «Звягель»! Роз’ясніть, чого очікувати від чергової хвилі мобілізації, коли вона розпочнеться та коли звільнять вже мобілізованих бійців?
Олексій Л., м.Новоград-Волинський

На запитання відповідає начальник юридичного відділу газети «Звягель» Геннадій ФРЕГЕР:
Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Цим Законом від 15 січня №113-VIII Верховна Рада України, відповідно до Конституції, затвердила Указ Президента від 14 січня №15 «Про часткову мобілізацію».
Документом створюються умови для здійснення органами військового управління, державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями наданих їм повноважень, необхідних для проведення мобілізаційних заходів.
Мобілізація у 2015 році проводитиметься у три черги протягом 210 діб. Призов військовозобов’язаних, резервістів та поставка транспортних засобів здійснюватимуться для забезпечення потреб Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.
Згідно з Указом, у період із 18 березня по 1 травня 2015 року також буде проведене звільнення в запас військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303.
Також, відповідно до даного Указу, Кабінет Міністрів повинен:
— перевести національну економіку України на функціонування в умовах особливого періоду в обсягах, що гарантують безперебійне забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань України під час виконання покладених на них завдань, привести визначені галузі, підприємства, установи та організації у ступінь ПОВНА ГОТОВНІСТЬ;
— установити з метою мінімізації негативних наслідків для економіки держави обмеження під час виконання мобілізаційних завдань та довести їх до визначених суб’єктів національної економіки, які переводяться на функціонування в умовах особливого періоду, із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ;
— забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов’язаних з оголошенням і проведенням часткової мобілізації та звільненням у запас військовослужбовців (демобілізацією), які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303 «Про часткову мобілізацію», у тому числі з їх перевезенням до місць проживання (перебування).
Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України дано доручення:
— провести звільнення військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303 «Про часткову мобілізацію», у визначені терміни, але не пізніше ніж за 10 діб до закінчення однорічного строку їх перебування на військовій службі, та перевезення звільнених військовослужбовців до місць проживання (перебування);
— забезпечити зазначених військовослужбовців комплектом польової форми одягу за сезоном та харчуванням під час переміщення до місць проживання (перебування).
Необхідність проведення часткової мобілізації в Україні зумовлена небезпекою її державній незалежності, виникненням реальної загрози територіальній цілісності, необхідністю підтримання бойової та мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави.
Закон набуває чинності з дня його опублікування.