Близько 5 тисяч жителів області прийшли на представлення Томосу в Житомирі

Тисячі житомирян, серед яких — і жителі із районів області, прийшли до Свято-Михайлівського кафедрального собору, аби разом із Президентом Петром Порошенком взяти участь у подячному молебні з нагоди отримання Православною Церквою України Томосу, а також на власні очі побачити важливий релігійний документ — Томос про автокефалію української церкви.
Подячну молитву провів 17 січня Святійший Патріарх Філарет.
Участь у молебні взяли віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, міський голова Сергій Сухомлин, народні депутати Володимир Арешонков та Олександр Ревега, віряни, громадськість міста.
«Житомирщина активно підтримувала Томос та автокефалію української церкви. Сьогодні Томос представлений Президентом України Петром Порошенком жителям Житомирщини. Незалежна Україна — незалежна церква!», — зазначив Ігор Гундич після подячної молитви.
За словами настоятеля Свято-Михайлівського кафедрального собору отця Богдана Бойка, побачити Томос про автокефалію української церкви прийшли близько 5 тисяч житомирян та гостей міста. І після того, як молитва за ПЦУ закінчилась, побачити цей важливий релігійний документ міг кожен бажаючий.
«Усі бажаючі упродовж декількох годин після завершення молитви могли вільно ознайомитись із головним церковним документом. Люди приходили, дивились і фотографували Томос. Адже це — важлива подія для України та церкви», — наголосив отець Бойко.
Ті віряни, які не потрапили до собору, спостерігали за молебнем із екранів, що знаходились на вулиці Михайлівській.
Нагадаємо, що Петро Порошенко разом із Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини, а після подячної молитви Глава держави подякував народним депутатам Верховної Ради за ухвалення важливих законів щодо створення та процедури приєднання парафій до ПЦУ.
Інформація з офіційного сайту Новоград-Волинської РДА