Посадовців Звягеля підозрюють у корупційних закупівлях на «зайвих» 1,7 мільйона гривень

Посадовців Звягеля підозрюють у корупційних закупівлях на «зайвих» 1,7 мільйона гривень

Про це повідомляють правоохоронні органи Житомирщини. Так, за інформацією СБУ, у Звягелі викрили посадовицю медичного закладу, чия злочинна недбалість завдала установі збитків на щонайменше 1,2 млн грн. А Звягельська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього фахівця із публічних закупівель комунального підприємства Звягельської міської ради за фактом зловживання службовим становищем, що призвело до переплати зайвих 521 тис. грн при закупівлі спецавтомобіля.

 
  1. Вартість лабораторних досліджень була штучно подвоєна

Як інформує СБУ, співробітники Служби безпеки задокументували махінації з бюджетними коштами медичного комунального закладу Звягельської міської ради під час закупівель послуг за удвічі завищеними цінами. Через злочинну недбалість установі завдано щонайменше 1,2 млн грн збитків.

«За матеріалами слідства, наприкінці 2023 року комунальне підприємство, що надає населенню громади первинну медичну допомогу, проводило низку тендерів, серед яких — і придбання послуг із проведення лабораторних досліджень.

Посадовиця медзакладу, відповідальна за публічні закупівлі, визнала переможцем лікувально-діагностичний центр із іншого регіону, оскільки ця структура запропонувала, на перший погляд, нижчу за очікувану вартість предмету закупівлі.

Посадовців Звягеля підозрюють у корупційних закупівлях на «зайвих» 1,7 мільйона гривень

Відтак, лише за двома угодами, укладеними у листопаді-грудні, фірмі-переможцю перераховано 2,2 млн бюджетних коштів.

Однак оперативники СБУ встановили, що вартість більшості найменувань лабораторних досліджень, оплачених коштом громади, була штучно подвоєна, порівняно із середньоринковими, цінами за окремими — перевищувала їх утричі.

Економічна експертиза, ініційована у межах кримінального провадження, підтвердила, що із бюджету Звягельської тергромади зайво виплачено більше половини перерахованої суми», — йдеться в повідомленні управління СБУ в Житомирській області.

На підставі зібраних доказів фігурантці повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, тобто ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. У межах кримінального провадження вивчається документація щодо решти закупівель, проведених фахівчинею. Наразі її відсторонено від займаної посади.

«Вказане правопорушення карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», — інформують у пресслужбі Житомирської обласної прокуратури.

Для забезпечення реального відшкодування завданих бюджету громади збитків ініційовано накладення арешту на майно зловмисниці. Комплексні заходи здійснили співробітники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП регіону за процесуального керівництва прокуратури.

  1. Фіктивна закупівля спецавтомобіля для військової частини

Звягельська окружна прокуратура скерувала до Новоград-Волинського міськрайонного суду обвинувальний акт стосовно колишнього фахівця із публічних закупівель комунального підприємства Звягельської міської ради за фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та мешканця Харкова — за фактом шахрайства та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом ( ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 209 КК України).

«Установлено, що мешканець Харкова за змовою зі спеціалісткою з публічних закупівель — уповноваженою особою комунального підприємства — вирішив шахрайським способом заволодіти бюджетними коштами, які виділялися для придбання автомобіля-евакуатора з маніпулятором на потреби військової частини. З цією метою він надав завідомо неправдиві документи щодо походження та вартості автомобіля, завищивши її на 521 тисячу гривень.

У свою чергу, працівниця комунального підприємства при оголошенні закупівель вказала вигадане найменування товару, що позбавило інших учасників можливості взяти участь в аукціоні.

Більше того, для створення уявлення про конкурентні умови закупівлі, самостійно подала ще одну заявку на тендер, використавши електронний ключ іншого підприємця, якому нічого не було про це відомо.

Отримавши грошові кошти, обвинувачений здійснив низку фіктивних господарських операцій, перерахувавши їх на рахунки понад 10 осіб, тим самим здійснив легалізацію (відмивання) грошових коштів, одержаних злочинним шляхом.

Під час досудового розслідування на майно підозрюваних накладено арешт — дві земельні ділянки та автомобіль, а прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з них майнової шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням», — інформує Звягельська окружна прокуратура.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Звягельського РВП ГУНП у Житомирській області за оперативного супроводу Управління СБУ в області.

За скоєний злочин передбачені покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, а за зловживання службовим становищем — позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У повідомленні наголошують, що, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури, Звягельської окружної прокуратури та управління СБУ в Житомирській області

Фото управління Служби безпеки України в Житомирській області