Підходячи до храму, зроби хресне знамення і поясний поклін. Не слід, стоячи на вулиці, молитися довго і напоказ, уподібнюючись євангельським фарисеям. Піднімаючись на паперть, перед входом знову осіни себе хресним знаменням. Увійшовши до храму, зупинися поблизу дверей і зроби три поклони з молитвою: «Боже, очисти мя, грешного, и помилуй мя».
Заходь в храм з духовною радістю, шукаючи миру, заспокоєння і очищення душі.
Жінки і дівчатка не повинні заходити в храм у брюках, в коротких спідницях, з косметикою на обличчі. Особливо недопустима помада на губах. Голова жінки повинна бути покрита. Чоловіки і хлопчики перед входом у храм зобов’язані зняти головний убір.
По можливості дотримуйся давнього звичаю: чоловіки повинні ставати в правій частині храму, жінки — в лівій, залишаючи вільним прохід від головних дверей до Царських врат.
Під час читання Євангелія, співу Херувимської пісні і канону (після Символу віри) Євхаристії слід зберігати благоговійне мовчання і щиро молитися. В цей час неприпустимо тривожити кого-небудь питаннями і проханнями передати свічку.
Пам’ятай, свічка — це не засіб умилостивлення або «підлещування» до Бога. Без покаяння, без виконання заповідей Господніх не потрібні і Богові ніякі жертви.
У святому храмі треба стояти, і лише хворим чи надто стомленим дозволяється сісти і відпочити.
Батьки, які в храмі з дітьми, повинні стежити за тим, щоб діти поводилися скромно і не шуміли. Час молитви дітей потрібно вимірювати з їх силами. Потрібно виховувати в дітях не звичку стояти в храмі, а благоговіння до святині. Якщо дітям потрібно вийти з храму, треба сказати їм, щоб вони перехрестилися і тихо вийшли, або самим вивести їх.
Якщо мале дитя розплачеться в храмі, треба винести його з храму. Неприпустимо, щоб дитина їла щось у храмі, окрім благословенного хліба і просфор. Не втрачайте крихти від святинь.
Стоячи в храмі, не цікавтеся і не розглядайте оточуючих. Не засуджуйте і не висміюйте мимовільних помилок тих, хто служить або присутній в храмі. Якщо тобі незрозумілі слова молитов і співів, твори про себе молитву Іісусову: «Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя, грешного».
Не розмовляй під час служби, пам’ятай слова прп.Амвросія Оптинського: «За розмови в храмі Господь посилає скорботу».
Якщо місце, на якому ти звик стояти, зайняте, — ставай там, де вільно. Не осмілюйся пред’являти свої неіснуючі права на яке-небудь місце в Божому храмі.
Новачка, котрий не знає церковних правил, не засуджуй і не осмикуй, а допоможи доброю порадою. Зауваження можна робити тільки тому, хто грубо порушує благочестя, заважаючи спільній молитві.
По можливості не залишай храм до закінчення Богослужіння. Без крайньої необхідності ніколи не йди з храму до закінчення Літургії. Це гріх перед Богом.
Після закінчення Літургії підійди і прикладися до Хреста, який дає віруючим священик біля вівтаря. Виходячи з храму, зроби три поясні поклони з хресним знаменням.
Коментарі відсутні