
На дослідження води в криницях — 70 тисяч, на інші потреби — мільйони
- Топ новини
- 99
- коментар(і)
- 14-05-2025 16:42
У 2025 році Звягельська міська рада запланувала витратити лише 70 тис. грн на дослідження води з нецентралізованих джерел водопостачання (громадських криниць). Цього вистачить на відбір 50 проб води та, в разі потреби, — на дезінфекцію (вона порівняно з аналізом не дорога). Таку інформацію «Звягель-інфо» отримав в управлінні житлово-комунального господарства та екології міської ради.
Скільки у Звягельській громаді налічується громадських криниць, хто здійснює нагляд за якістю води в них, хто займається благоустроєм та скільки коштує аналіз однієї проби — про ці та інші питання забезпечення звягелян питною водою з альтернативних джерел «Звягель-інфо» поспілкувався з начальником житлово-комунального управління міської ради Олегом Годуном.
— Облік громадських криниць та джерел питної води у Звягелі ведеться в межах державного санітарно-епідеміологічного нагляду. Його здійснює Державна санітарно-епідеміологічна служба, відповідно до санітарного законодавства, шляхом планових (один раз на квартал) та позапланових перевірок об’єктів водопостачання, залежно від санітарної ситуації та звернень громадян, — каже Олег Годун.
— Скільки у Звягелі (громаді) на сьогодні громадських криниць, природних джерел і бюветів?
— Загалом 34 громадські криниці. Із них 30 — у місті Звягель (вул. Акі Камбарова, 17; вул. Соборності, 4; вул. Вокзальна, 40-Б; вул. Гоголя, 23; вул. Лесі Українки, 50; вул. Івана Франка, 36; вул. Академіка Лисіна, 10; вул. Академіка Лисіна, 20; вул. Гетьмана Сагайдачного, 28-а; вул. Гетьмана Сагайдачного, 41-а; вул. Гетьмана Сагайдачного, 97; вул. Гетьмана Сагайдачного, 238; вул. Штепіна, 134; вул. Гранітна, 4; вул. Гранітна, 6; вул. Мякішева, 5; вул. Мякішева, 29; вул. Житомирська, 31; вул. Житомирська, 64; вул. Івана Мамайчука, 17; вул. Олени Теліги, 7; вул. Вербицького, 17; вул. Олімпійська, 5; вул. Олімпійська, 13; вул. Дружби, 138; вул. Панкратова, 6; вул. Лісовського, 46; вул. Євгена Коновальця, 1; пров. Луговий, 4; І-ий пров. Медичний, 7).
Також чотири громадські криниці є у с. Наталівка (вул. Заводська, 1; вул. Заводська, 2; вул. Заводська, 4; вул. Заводська, 6).
Є 7 джерел питної води в місті (вул. Ігоря Сікорського (колишня Ціолковського), 2; вул. Ігоря Сікорського, 13-А; вул. Військової доблесті, 25; вул. Водопровідна; вул. Надслучанська; вул. Медова, 23; вул. Нестора Літописця (поблизу водойми) та одне джерело — в с. Олександрівка.
Діють 3 бювети питної води (вул. Романа Шухевича, 8-а — мікрорайон «Зелені»; вул. Юрія Ковальського, 1 — сквер у центрі; вул. Київська, 6 — у дворі за «Форою»).
— За якими адресами вода відповідає нормам за всіма показниками? Де, так би мовити, «плюс-мінус» і де виявлено найбільше забруднення?
— Крайню перевірку якості води проводив Звягельський районний відділ ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за кошти місцевого бюджету у квітні 2025 року. Із результатами досліджень можна ознайомитися за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/1Ac83rpyAa/. Або у газеті «Звягель-інфо» №19 (1656) від 8 травня 2025 року (в матеріалі «Чиста вода — лише в чотирьох громадських криницях Звягеля»).
Для забезпечення мешканців міста питною водою гарантованої якості минулого тижня проведено дезінфекцію громадських криниць, в яких виявлені відхилення за мікробіологічними показниками.
— У кого джерела/бювети/громадські криниці перебувають на балансі?
— На бухгалтерському обліку (балансі) перебувають бювети питної води, оскільки вони збудовані за бюджетні кошти. Громадські криниці не обліковуються на балансі, бо історично вони збудовані мешканцями для спільного користування і традиційно є відкритими для доступу сусідів та інших жителів.
— Хто й за які кошти там проводить благоустрій, у разі потреби?
— Благоустрій бюветів та відкритих джерел питної води, а також утримання прилеглих територій забезпечує КП ЗМР «Звягельсервіс» за кошти, виділені з місцевого бюджету в межах Програми благоустрою Звягельської міської ради.
— Скільки коштує аналіз води та, в разі потреби, її дезінфекція у громадській криниці?
— Відбір та дослідження проб води з нецентралізованих джерел водопостачання (громадських криниць) проводить Звягельський районний відділ ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», відповідно до Плану моніторингових досліджень, погодженого з Міністерством охорони здоров’я України. У 2025 році Звягельська міська рада виділила 70 тисяч гривень на проведення хіміко-бактеріологічних досліджень та дезінфекцію води з громадських криниць.
Вартість досліджень однієї проби води з нецентралізованого джерела водопостачання становить 1329,29 грн (із ПДВ), у тому числі: мікробіологічні дослідження — 262,22 грн (із ПДВ); санітарно-хімічні дослідження — 1067,06 грн (із ПДВ).
Вартість однієї дезінфекції води становить 99,31 грн (із ПДВ). Загальна вартість дослідження та дезінфекції однієї проби води становить 1428,61 грн.
Розмовляв Олег БРЮХАНОВ
Фото ілюстративні
Коментарі відсутні